Lopun alkua?

skrjgkfjölsjg

8

1402

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusavuttomalle

      Luepa edes se uutinen kokonaan: "Rezidor Hotel Groupin ja lentoyhtiö SAS:n omistuksellinen linkki katkesi marraskuussa 2006 Rezidorin listauduttua Tukholman pörssiin."

      Mitä tulevaisuuden näköpiirissä olevaan varautumista tuossa on?

      • dhdhh

        Vuodesta 2006 vuoteen 2009 SAS-nimellä ratsastus kelpasi hotellille, mutta jostain syystä ei enää...


      • sopimus
        dhdhh kirjoitti:

        Vuodesta 2006 vuoteen 2009 SAS-nimellä ratsastus kelpasi hotellille, mutta jostain syystä ei enää...

        SAS:n kanssa heidän nimensä käytöstä tietyn aikaa, ihan normaali käytäntö vastaavissa tapauksissa.


      • Klöäaa
        sopimus kirjoitti:

        SAS:n kanssa heidän nimensä käytöstä tietyn aikaa, ihan normaali käytäntö vastaavissa tapauksissa.

        Koska SAS ei enää omista ko. hotelliketjua, ei ole enää hirveästi perusteita pitää lentoyhtiön nimeä hotelliketjussa. Olen samoin kuin edellinen kirjoittaja varma siitä, että SAS:n luovuttua omistuksestaan sovittiin siirtymäajasta, jonka jälkeen SAS:n logo häviää hotelliketjun nimestä. Todennäköisesti kuitenkin SAS Eurobonus yhteistyö jatkuu ts. yöpymisistä saa SAS-pisteitä ja SAS:n pisteillä voi lunastaa palkintoyöpymisiä Radisson Blu hotelleissa (SAS:lla yhteistyösopimus myös Scandic hotellien kanssa).

        Hotelliketjun nimenmuutoksella ei ole mitään tekemistä SAS lentoyhtiön tilanteen kanssa. SAS:ssa on käynnissä mittavat saneeraukset ja sen seurauksena yhtiö todennäköisesti jatkaa itsenäisenä yhtiönä. Tietysti fuusioituminen Lufthansaankin on yhä mahdollista. Mutta hotellit eivät ole kuuluneet SAS:lle enää useaan vuoteen.


    • jatkaa tuttuun tyyliin

      Melkosta tutkivaa journalismia. Tästähän oli päätetty jo aaaaikoja sitten ja vetivät vaan diilin loppuun asti.

      7-päivää lehdellä saattais olla teille toimittajan paikkoja vapaana. Melkosia KOHU UUTISIA!

    • 'äåpoiuytrfdsxcvbnm

      Onko Blue1 jo nurin kun sivuillekkaan ei pääse?

    • seuraavaksi

      Syrian Arab Airlines Radisson?

      • sama....

        henksuhintaan röhnötetään sviitissä puol ilmatteeks...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      3013
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1467
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      220
      1326
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1151
    6. 37
      1021
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1012
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      957
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      877
    Aihe