Kertokaa ihmeessä, mitä teille tulee mieleen ysikytluvun muodista tai ylipäänsä vaatteista?! Penkkarit olisivat pian eikä päätähuimaavia ideoita ole!
Eli siis, hiukset varmaankin kreppiraudalla, mutta millaiset vaatteet !?
Ysäri = YSIKYTLUVUN MUOTI!?
5
3904
Vastaukset
- ysärin läpikäyneenä
http://www.tyylitaika.com/1990-luvun-muoti.html
Krepatut hiukset on mielestäni enemmän kasari juttu.. Itselläni ysärini oli ainakin etuhiukset tupeerattu korkeelle ja siitä sivuheitto..
Levikset oli kans sillon kova juttu ja ainakin lahkeet oli revitty lahkeiden saumoista..
Itse laittaisin ponnarin korkeelle sellasella ylimuhkealla donitsilla ja se sivuheiton oikein ylikorostetusti tohon eteen..
Sit jotku viininpunaset huulet ja rajaukset tummemmal.. ja silmii mustat rajaukset
pikkureppu ois kyl hirveen hurja :D
No.. tutki tuolt sivulta.. alkaa tulla toi oma 90-luvun tyylini liikaa mieleenn.. huh!! Onneks eletään jo 2000-lukua :D - teenager90
http://www.ear.fm/Encyclopedia T/Thompson_Twins.jpg
Tuossa on ysäriä. Ja värejähän silloin rakastettiin ja raiskattiin, joten kirpputorejåä kiertämään ja neon värisiä vaatteita etsimään. :)- ysärin elänyt
Tuo linkin kuva on kylläkin 80-luvulta.
Jos puhutaan ysäri-tyylistä, katsokaa esim. Melrose Place -sarjan pätkiä youtubesta. Se sarja viitoitti tosi paljon nuorison pukeutumista. Esim. sarjan Jane malli esimerkki: poikatukka, nesterajaukset ja todella punaiset huulet. Tyyli graafista, trikoota, raitaa, pientä kukkaprittiä.
- Carmela3
Kyllä toi hiusten kereppaus menee jo 80-luvun puolelle, silloin se oli muotia (muistan koska olin itse nuori silloin). 90-luvulla hiukset laitettiin edestä sellaiselle heittarille.
- Carmela3
Kuten myös neonvärit, ehdottomasti kasaria, olivat 90-luvulla jo menneen talven lumia. Melrose Plasen muoti oli tosiaan juuri sitä ysäriä parhaimmillaan!
Ei nämä nykymyksut noista tiedä kun eivät silloin olleet edes syntyneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4022142Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek122009Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501415Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821069Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel57977Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402948Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39838- 56799
- 75770
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70734