Täytyy sanoa että

meni kyllä nyt rahat hukkaan ja lähto keskiviikkona ...tuonne.Miksi en uskonut naapuria ja lähtenyt Thaimaahan?




http://www.grancanariaonline.com/webcam/weather/weather_forecast.php?lang=eng&loc_id=SPXX0171
91134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Taasko sä olit noin tyhmä??!! Sun naapuris tuntuu olevan joka viikko lomalla ja sä urpo menet aina vain Kanarialle, valittaen! Missä vika??! Oli meinaan varmaan viiden juuri samanlainen viesti...

sitä paitsi, sä olet lukenut aivan vääriä sääennustuksiakin

http://www.accuweather.com/world-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|ES|SP018|MASPALOMAS&metric=1

taitas olla parempi antaa sun loma...jota tuskin on edes varattu... vaikkapa anopille. Mitä sä Kanarialla vinkumaan ja toiseten lomaa pilaamaan lähdet!


URPOO!!! :)

Äänestä
  • Sehän on se Thaimaan Tauno,muistatteko??!

    Äänestä

Katos Pervo-Petteri on taas selvinnyt keppana pöhnästään ja kaivautunut ulos luolastaan. Tervetuloa palstalle.

Äänestä

syvään suruusi ja olen hengessä mukana. Olet ainakin rehellinen suomalainen ja tämä ylihuomenna alkava reissusi opettaa ja osoittaa sinulle, että Kanaria on vihonviimeinen mesta minne kannattaa matkustaa. Gran Kanaria oli "muotia" 50- luvulla ja osin 60- luvulla. Mutta etenkin tänä päivänä minua suorastaan hävettäisi jos joutuisin niin mielenhäiriöön että edes ajattelisin matkustaa kanarialle. No, kestä se matka kuin Ihminen, pystypäin, juo suruusi paljon viinaa ja seuraavalla kerralla tiedät ottaa matkan oikeaan ja aitoon turistipaikkaan, siis muualle kuin... en ilkeä enää sanoa.

Äänestä

Mene vaikka junalla tampereelle.
Eikö se urpo mee perille että kanariallakin on talvi nyt???
20 astetta puolin toisin on normaalia, ja sen tietää kaikki muut paitsi sinä idiootti.

Äänestä
  • onkin eri asia kuin ennusteessa olevat 17-12 astetta

    Äänestä

  • accuw kirjoitti:

    onkin eri asia kuin ennusteessa olevat 17-12 astetta

    vaihteessa.Silti päivisin oli 20-21 astetta, ja auringossa tietty enemmänkin.

    Menkää köyhät rovaniemelle ottaan aurinkoa, niin ei tarvitse täällä surkutella sitä että 4700km päässä voi olla vähän vilu.

    Äänestä

Kaikki ei halua mennä Thaimaaseen nahkaansa käryttämään. Ja paikallisia pikkutyttöjä ja -poikia "jallittamaan".

Äänestä

tulla tyhmyyttäsi tänne julistamaan? Minä olisin jo tuollaisen mokan pitänyt omana tietonani. Mutta myy mulle matkasi niin lähden ilomielin Kanarialle kylmämään ja kastumaan. Katsos, omistan takin joten en kylmä, ja toisaalta ei kai sinne baaritiskille ainakaan kovin paljoa sada. Ihan mielelläni jättäisin nämä pakkaset ja lähtisin takaisin Kanarian maisemiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin luulen kirjoitti:

meni kyllä nyt rahat hukkaan ja lähto keskiviikkona ...tuonne.Miksi en uskonut naapuria ja lähtenyt Thaimaahan?




http://www.grancanariaonline.com/webcam/weather/weather_forecast.php?lang=eng&loc_id=SPXX0171

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu