APUA!!

tarviin vähä jelppii...

30m x 30m alue..
siihe pistän murskeen 0-100, (200mm kerros)..
miten saan laskettua kuinka monta tonnia siihe tulee?

ja olis kiva tietää kans mitä tommone 0-100 murske maksaa €/tonnia

kiitoksia avusta!
2197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

180! Hinnasta ei käsitystä...

Äänestä
  • olis jotakin kympin kummaltakin puolen... riippuu tietenkin miten pitkästi on matkaa murskaamolta.
    Yks tonni on n. 0,6 kuutioo eli edellisen vastaajan oikein laskema 180 kuutioo tekis 300 tonnii.
    10€/tn tekis hinnaksi 3.000€

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HuonoMatikkaPää kirjoitti:

tarviin vähä jelppii...

30m x 30m alue..
siihe pistän murskeen 0-100, (200mm kerros)..
miten saan laskettua kuinka monta tonnia siihe tulee?

ja olis kiva tietää kans mitä tommone 0-100 murske maksaa €/tonnia

kiitoksia avusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu