muistaako kukaan

autopeliä kun stunt(s) aivan ihana peli, niin että jos tietäsitte mistä sen vois saada??
4461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kuin stunt car racer? Vähän samanlainen mutta ajettiin radalla ja sen sai vielä niinkin vanhalle koneelle kuin Commodore 64.

Tuota Stuntsia ei taida löytää enää mistään, ellei sitä sitte ole joku julkaisija antanut ilmaisjakeluun, sillä sehän on jo niin vanha ettei sillä enää rahaa tehdä. Vaatii varmaan jonkun DOS boksin tai vastaavan uuteen koneeseen, tai sitten vanhan koneen että saa toimimaan.

Kokeile googlata, pelin nimi oli tosiaan stunts ja yleensä sellaiset ilmaissivut mille on laitettu ilmaisjakeluun päästettyjä pelejä, löytyy kyllä helposti.

Niin, tuli varmaan selväksi etten tiedä mistä sen saa, mutta oli hauska muistella noita vanhoja hyvän ajan pelejä kun pelit olivat vielä pelejä ja ne sai heittämällä toimimaan välittämättä mitään kopiosuojauksista tai muusta turhasta :D Ellei peli silloin toiminut, niin diski oli rikki tai pelin tiedosto oli rikki.

Äänestä
  • ton stunt car racer-pelin....


    Mielläki se stunts tuli koneen ekan koneen mukana, oli meiän serkkujen vanha kone...ja siitä sitte siirretty uusimmille...nyt mul on ollu läppäri, johon en oo saanu siirrettyä sitä...ku disketti menny hukkaan...muistitikullahan se siirto EHKÄ onnais...löytys vaa eka se disketti :P

    Äänestä

  • Ja nyt sit nostalgiset rallikisat =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


semmoistaaaa kirjoitti:

autopeliä kun stunt(s) aivan ihana peli, niin että jos tietäsitte mistä sen vois saada??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu