taas joku "ne oikeat mielipiteet" omaava tapaus. Hohhoijaa. Ei taas jaksais näitä.
Tällä palstalla
12
888
Vastaukset
- sanasi
suoraan sille "joku jolla ne oikeat milelipiteet"-tyypille!
Inhoittavaa tuollainen "selän takana" huokaileminen.- kuule auttanut.
muiden sanat menevät hänelle kuin kuuroille korville.
- jonkun sanomiset
ja varsinkin kun ja jos ne eroaa sun omista, niin nää palstat ei ole sua varten. Nää pitää osata ottaa vähän kevyemmin kuin irl tilanteet. On ihan hulluuttaa tulla palstalle huokailemaan että voi että kun joku sanoo mielipiteensä, koska niitä nämä on, mielipidepalstoja, täällä ei naamavärkillä ole vaikutusta, ei sukupuolella, ei iällä eikä millään. Siksi pitää osata ottaa asiat tässä hengessä eikä huokailla kuin tynnyrissäkasvanut että voi kauheeta, ei mun kaverit sanoisi ikinä noin. Me kaikki ei olla täällä sunkaan kavereita.
Jos et jaksa, sä et tee muuta kuin hajoitat pääsi näissä, ei sen kummempaa. Minä henkilökohtaisesti en halua kenekään jättävän mielipidettään sanomatta sen pelossa että joku ei kestä sitä. Eri mieltä saa ja tulee olla, mutta ilman mielipiteitä tää olisi vain hymistelyä.- juurikin,,
olla kyseinen henkilö.
- Tyhjät tynnyrit kolisee eniten
häirikkö taisi löytyä. Eikös sama oikeus mielipiteeseensä ole myös avauksen tekijällä? Et taida itse kestää sitä, että joku esittää eriävän mielipiteen. Se koira älähtää jne...
- en ole
Tyhjät tynnyrit kolisee eniten kirjoitti:
häirikkö taisi löytyä. Eikös sama oikeus mielipiteeseensä ole myös avauksen tekijällä? Et taida itse kestää sitä, että joku esittää eriävän mielipiteen. Se koira älähtää jne...
sitä mieltä etteikö hän saisi, sanoin vaan että jos ei kestä niin kannattaako hermojaan menettää vaivaisen palstan takia. Ei mulla ole ongelmia jos jollain on ongelmia, ja jos susta olen hänen kuvailemansa tyyppi niin ei sekään mua saa itkemään. Mä taas olen sitä mieltä teistä sananlasku-tyypeistä että on se hyvä että joku on keksinyt teillekkin sanomiset valmiiksi.
- Sananlaskutyyppi
en ole kirjoitti:
sitä mieltä etteikö hän saisi, sanoin vaan että jos ei kestä niin kannattaako hermojaan menettää vaivaisen palstan takia. Ei mulla ole ongelmia jos jollain on ongelmia, ja jos susta olen hänen kuvailemansa tyyppi niin ei sekään mua saa itkemään. Mä taas olen sitä mieltä teistä sananlasku-tyypeistä että on se hyvä että joku on keksinyt teillekkin sanomiset valmiiksi.
meni sananlaskuillakin mun viesti perille :D Et voi väittää etteikö ne toimisi.
- sivusta seurannut
Sananlaskutyyppi kirjoitti:
meni sananlaskuillakin mun viesti perille :D Et voi väittää etteikö ne toimisi.
Oletkos kuullut että pata kattilaa soimaa, musta kylki kummallakin.
- sivustaseuraaja
sivusta seurannut kirjoitti:
Oletkos kuullut että pata kattilaa soimaa, musta kylki kummallakin.
ei kahta ilman kolmatta.
- Sananlaskutyyppi
sivustaseuraaja kirjoitti:
ei kahta ilman kolmatta.
Olet oikeassa mutta oli vaan niin paradoksaalinen vastaus aloitukseen että oli pakko kommentoida. Eli penätään oikeuksia omaan mielipiteeseen mutta samaan hengenvetoon evätään se ketjun aloittajalta. Ja sitähän ap aloitukellaan juurikin tarkoitti... ;D
- kaipaava..
Voisitko hieman tarkentaa mitä/ketä tarkoitat? Vaikka mihin viestiketjuun viittaat?
- muuten..
"..joku "ne oikeat mielipiteet" omaava tapaus".
ne omat mielipiteet ja jos suhteellisen fiksu on tietää, ettei ne mitään ns.lopullisia oikeita ja totuuksia ole, varmaan ehkä toisenlainen näkemys asia, niinkuin ihmisillä yleensä on, seuraappa huviksesi joskus aikuisten palstoilla miten kiivaasti keskustellaan ja tulee yhteen ketjuun satoja viestejä kun eri näkemykset kolahtaa yhteen, vain hölmöimmät rupeavat arvostelemaan muita kirjoittajia, ehkä omat näkemyset, sanomiset loppuu liian äkkiä?.
Mutta huolestuttaa tuokin, että kun laitat sulkumerkeissä "ne oikeat mielipiteet" kun itse tietäisit mitkä ne oikeat oikeasti ovat? ei tuokaan paljoa lisäarvoa näille keskustelupalstoille tuo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1269392
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485383Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p343893Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352644Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731418Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376