Sorppa! Minulla on Nalle Luppakorvan sanat hukassa(...siis , söikö susi ?) , mutta heitän nyt unihiekkaa! Toivon tiistaista äärettömän miellyttävää kaikille tasapuolisesti! MOIPS!
Nalle luppakorva
6
1029
Vastaukset
- ent.tehtaantyttö
tasapuolista tiistaita sinne myös sulle; ja hiekkaa simmuun...mä lähden ja goisaan...kaikki ollaan taas himassa, kundi ja mies meillä vetää sikeetä jo..
tsau;
t.friidu- PAKKASAKKA
Hyvää huomenta Sinullekkin! Kiva ko kaikki perheenjäsenet olivat yön tallessa , turvallista nukkua , ko tietää , että kaikki ovat pesässää ja lämpöisten vällyjen alla. Tunnelmallista tiistaita . MOIPS!
- meirikki
No voi hyvänen aika, ...pii...paa... apua
http://www.youtube.com/watch?v=vC__zXnifdo&feature=related
Hyvää yötä:))- PAKKASAKKA
Huomenta!!! Kiitos , olipas upea aamu laulu ja satu , mieli muuttui niin nallemaiseksi , jotta. Tästä tulee hyvä ja lämpöinen päivä meille kaikille!Lähdenkin tästä nalle-askelin työn iloon! MOIPS!
- susa51
PAKKASAKKA kirjoitti:
Huomenta!!! Kiitos , olipas upea aamu laulu ja satu , mieli muuttui niin nallemaiseksi , jotta. Tästä tulee hyvä ja lämpöinen päivä meille kaikille!Lähdenkin tästä nalle-askelin työn iloon! MOIPS!
Nyt on kyl jo aamu mennyt ja ilta hämärtää.
Lähdenpä tästä iloisin askelin päivän työn jälkeen sauvalenkkeilemään.
Pitäähän sitä saada iloista mieltä keskiviikollekin, Nalle Puhin ajatuksin leppoista mieltä ja positiivisia pieniä ajatuksia.. - PAKKASAKKA
susa51 kirjoitti:
Nyt on kyl jo aamu mennyt ja ilta hämärtää.
Lähdenpä tästä iloisin askelin päivän työn jälkeen sauvalenkkeilemään.
Pitäähän sitä saada iloista mieltä keskiviikollekin, Nalle Puhin ajatuksin leppoista mieltä ja positiivisia pieniä ajatuksia..Mikö se laitan sinulle positiivisiä ajatuksia ISOSTI! Onnistuiko sauvakävely? Miulla kanssa kepit tossa pikku-eteisen nurkassa , jahka muistan ottaa mukkaan , mie yleensä kävelytän vain itteäni , mutta sitte ko kelit mennee liukkaaksi tai pehmoseksi , sillon kyllä mukana ( en laahaa niitä perässä , vaan käytän tiuhaan tahtiin ITTENI hyväksi).Kattoppa aamulla keittiön kaapin takkaa ; yllätys ; siellä paistaa aurinko suoraan Sinun sydämeen! Iloista keskiviikkoa , ei mittään tavallista! MOPIS!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18013608
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454940Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1543726Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402853Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201801Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525