Niin elikkäs olisko kellään jotain vinkkejä miten saisi kissan maukumisen loppuun yöllä?
maukuminen yöllä
viivii...
5624
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
maukumisen ja riehumisen yöllä ku hommattiin sille toinen kissa kaveriksi...
Joo meillekin on tulossa toinen kissa,mut siihen menee vielä 2 kk.
Kannattaa antaa kissalle päivisin paljon huomiota ja yrittää leikkiä sen kanssa vähän ennen nukkumaanmenoa. Jos kissa naukuu yöllä, kannattaa pysyä sängyssä, niin kissa oppii ettei naukuminen auta. Siinä voi mennä muutama yö mutta ainakin omani oppi noin viikossa ettei yö ole yhteistä leikkiaikaa.
Huomionkipeys meilläkin. Kollin kans, ei tyttökisun.
Kissat nukkuu pääasiassa parin tunnin jaksoissa, jos kisu nuori ja aktiivinen, yöllä tulee tylsää kun muut nukuu vaan.
Meillä oli kollin kans aivan kauheeta, sitten tuli jakso kun kisut joutu oleen yksin työpäivien ajan ja illalla oikein paljon hellimistä ja leikkimistä, eikä enää huomioiutu sitä öisin vaikka tiukille otti. Lopetti huutamisen kun ei saanu enää vastausta siihen yöllä ja tais liittyä jotenkin yksinoloonkin.
Feliwayta on moni kehunut, joten jos ei viikossa opi niin kokeiles sitä:)
kissa. Joka yö sama huuto. Mutta iltaisin ennen nukkumaanmenoa annan iltaruuan ja perään suihkautan muutaman suihkauksen Feliwayta. Se tepsii meidän herraan ja yöt nukutaan tyytyväisenä ja PITKÄÄN :o).
Ilman Feliwayta olisin ihan hukassa ja seko meidän mirrin kanssa!