Mitä tuo tarkoittaa? Varmaan kysyn väärältä palstalta, mutta ei kai tämä näyttelyosioonkaan kuulu...
KVA
7
287
Vastaukset
- ...
Koira on työssään, lajissaan suorittanut kättyövalion arvon. Eli ylimmästä kilpailuluokasta on tarvittava määrä ykköstuloksia (vissiin kaikissa kolme), sekä näyttelystä vahintään arvostelu hyvä, silloin voi anoa koiralleen kennellliitolta kättyövalion arvon.
- Rottweileristi
Voi-luokasta pitää noi ykköstulokset muistaakseni olla kahdelta eri kalenterivuodelta. Siis ainakin yksi ykköstulos...Tsekkaa SPKL:n sivuilta tarkat jutut.
- voi tulla
Rottweileristi kirjoitti:
Voi-luokasta pitää noi ykköstulokset muistaakseni olla kahdelta eri kalenterivuodelta. Siis ainakin yksi ykköstulos...Tsekkaa SPKL:n sivuilta tarkat jutut.
myös muista lajeista kun pk-kokeista, esim hirvikoirakokeesta yms.
Palveluskoirakokeista vaaditaan kolme ykköstulosta ylimmästä luokasta. - ...
voi tulla kirjoitti:
myös muista lajeista kun pk-kokeista, esim hirvikoirakokeesta yms.
Palveluskoirakokeista vaaditaan kolme ykköstulosta ylimmästä luokasta.Kolme ykköstulosta myös metsästyskokeissa vaaditaan. Mutta metsästyskokeissa ei taida olla erikseen luokkia, vaan kaikki kilpailevat samalla tasolla.
Kun nyt lisäyksiä alettiin laittaman, niin palveluskoirien pitää olla suorittanut bh-koe (edllytys,että pääsee aloittamaan kilpailun) ja noutajilla taipumuskoe. Eli vain aktiivisella panostamissella koiraan, sille voi saada käyttövalion arvon, pitää jaksaa juoksa kokeissa. Kalenterivuosien lisäksi asiaan vaikuttaa tuomarit, että pitää olla ainakin parilta eri tuomarilta ne ykköstulokset... - bh-koe ja
... kirjoitti:
Kolme ykköstulosta myös metsästyskokeissa vaaditaan. Mutta metsästyskokeissa ei taida olla erikseen luokkia, vaan kaikki kilpailevat samalla tasolla.
Kun nyt lisäyksiä alettiin laittaman, niin palveluskoirien pitää olla suorittanut bh-koe (edllytys,että pääsee aloittamaan kilpailun) ja noutajilla taipumuskoe. Eli vain aktiivisella panostamissella koiraan, sille voi saada käyttövalion arvon, pitää jaksaa juoksa kokeissa. Kalenterivuosien lisäksi asiaan vaikuttaa tuomarit, että pitää olla ainakin parilta eri tuomarilta ne ykköstulokset...kolme ykköstulosta voittaja-luokasta jossakin lajissa? Ja eri tuomareilta nuo tulokset. Eli monen vuoden tie edessä :))
- ...
bh-koe ja kirjoitti:
kolme ykköstulosta voittaja-luokasta jossakin lajissa? Ja eri tuomareilta nuo tulokset. Eli monen vuoden tie edessä :))
Panostusta vaatii...
... kirjoitti:
Kolme ykköstulosta myös metsästyskokeissa vaaditaan. Mutta metsästyskokeissa ei taida olla erikseen luokkia, vaan kaikki kilpailevat samalla tasolla.
Kun nyt lisäyksiä alettiin laittaman, niin palveluskoirien pitää olla suorittanut bh-koe (edllytys,että pääsee aloittamaan kilpailun) ja noutajilla taipumuskoe. Eli vain aktiivisella panostamissella koiraan, sille voi saada käyttövalion arvon, pitää jaksaa juoksa kokeissa. Kalenterivuosien lisäksi asiaan vaikuttaa tuomarit, että pitää olla ainakin parilta eri tuomarilta ne ykköstulokset...Verijäljessä on kaksi luokkaa.
Kaiklle roduille avoin.
Eikä siis mitään taippareita tarvita siihen ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895585
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902966Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232624Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251986- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141449- 1851328