Tämä se vasta kilvanajoa on, eikä yleisö jää "kylmäksi" http://www.youtube.com/watch?v=gNxJrB_8gHk Tämä on kyllä pakko nähdä paikanpäällä ja ajot Man saarella kestävät aina reilun viikon joten nähtävää piisaa....
Isle of man tt
7
1715
Vastaukset
- Erkki-Jarkki Nimimerkki
...vai urheilua hengellä ?
Vanha kunnon Imatra oli -Turvallinen- tohon verrattuna. Mut kovaa ne laskee ja oli seassa hieno pätkä-sivarikin.- Turo--Inkeri
olivat kaikki enempi tai vähempi vaarallisia, kun turva-alueet puuttuivat. Joku heinäpaali puhelinpylvään edessä ei hirveän paljon vaimentanut törmäystä.
Mountain Course on kylläkin vesimeloonin kokoisia kasseja vaativa paikka, ja se on vielä tosi pitkä rata mikä tekee siitä vaikean opittavan. Mutta kyllä Imatrakin olisi ratana aivan yhtä extreme, jos nykypäivän 200-hevosvoimaisilla tonnisilla laskettaisiin siellä aivan tosissaan.
Itse asiassa kaikista hulluinta Mansaaren kisassa onkin juuri se, että siellä yhä tänä päivänä ajetaan nopeimmilla superbikeilla, mitä löytyy. Silloin kun kisalla vielä oli mm-arvo, vehkeet kulki paljon hiljempaa (en toki väitä, että se silloinkaan mitenkään turvallista oli!)
- niin se on
Taitaa nykyisinkin ka. 1 urheilla itsensä hengiltä per vuosi...
- squid
Olin viime vuonna. Aivan mahtava reissu. Kisaahan siellä ajetaan viikon verran, mutta eka viikko on harkkareita, joissa on myös näkemistä. Kisojen aikana siellä on niin paljon nähtävää/tekemistä, ettei tylsää pääse kyllä tulemaan.
Viime vuonna ainakaan ei yhtään kisaajaa kuollut, mutta siviilipyöräilijät torppailivat toisiaan, kun luulivat olevansa McGuinnesseja.- lähteä!!
Huhujen mukaan tänävuonna Mansaarella ois useampikin Suomalais Tiimi mukana kilpailemassa, joten senkin vuoksi kannattaa lähteä kokemaan tämäkin tpahtuma.
- Billowrace
lähteä!! kirjoitti:
Huhujen mukaan tänävuonna Mansaarella ois useampikin Suomalais Tiimi mukana kilpailemassa, joten senkin vuoksi kannattaa lähteä kokemaan tämäkin tpahtuma.
Hieno tapahtuma, kannatta ehdottomasti käydä katsomassa.
Tonne tekis mieli mennä joten kertokaas miten tonne pääsee ja mitä suunnilleen maksaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854950- 432666
- 932633
- 1982370
- 1331939
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj251913- 1781560
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161471Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3571271Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51219