Hei äidit!
Tää asia taitais kuulu kohtaan "Lapsi sairastaa"...mut kirjoitan sen nyt kuitenkin tänne:)
Poika sai 5kk-neuvolassa rokotteen. Sen jälkeen nousi lämpö (to-iltapäivä). Lämpöilyä/kuumetta (38,0) kesti 1,5 pvää (to-pe). Sitte seuraavana päivänä (la) poika alkoi yskiä. Yskiessä kuului vingahdus. Lämpöä ei noussut kuitenkaan. Su:na yskä jatkui ja muuttui kuivemmaksi, lämpöä (?) 37,3. Ma:na yskä jatkuu ja taas se on hieman eri kuuloista, lämpö 37,3. Su:na ja ma:na silmät on vuotaneet ja pientä tukkoisuuttakin on ilmassa. Nyt ti:na yskii edelleen, silmät vuotaa ja tukkoisuuttakin on. Lämpöä ei ole.
Suppoja on saanut, tänään kolmas pvä. Nasolinia tukkoisuuteen ja nestettä tarpeeksi.
Syö hyvin ja nukkuu päikkäreitä useat (45min kerrallaan).
Yöt nukkuu hyvin, aamuisin hieman tukkoisuutta ja yskimistä.
Onko muilla tullut tällaista eteen? Johtuukohan rokotteesta?
Varasin ajan yksityiselle lastenääkärille huomispäivälle.
Kiitän vastauksistanne:)
poika 5kk
ja rokotus
0
109
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010506
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404070Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386