kissanmaito?

.....

Oletteko antaneet kissoillenne whiskassin kissanmaitoa? meillä n.16 viikkonen vetää sitä niin innolla.. en oikein noita markettien teollisuus myrkkyjä perusta. onko kokemuksia? tuskin siintä ainakaan mitään haittaa pitäisi olla ?

3

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokeillut

      kissoille tarjotakaan, kartan myös teollisia tuotteita..en tosin tiedä kyseisen sisällöstä, mutta koeta tarjota esim. ab-piimää tai hyla kermaa sekoitettuna veteen, josko maistuisi sellainen, halvemmaksi varmaan ainakin tulisi.

    • asian

      ajaa, kun ostaa laktoosittoman maitopurkin. Halvemmalla vaan pääsee ja saa enenmmän :)

      Erilaisia säilöntäaineitahan tuossakin on, että sen tule vett korvata, ei siis päivittäistä juoma"vettä"!

      • parta =)

        Oma kissani juo tota whiskassin maitoa,kerran tarjosin sille laktoositonta maitoa jota itse juon mut eipä pienelle herralle kelvannu.Saas nähdä kuinka koht käy,ku täyttää vuoden ni sithä sen pitäs juoda samaa mitä iteki juon,ku tuo whiskassin maitoha on vaa pentujen lisä ravinne.Vettä sil tietenki on koko ajan saatavil.Pikkuse annan ain maitoa ku käydään syömää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      169
      12723
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      152
      5446
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4750
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3689
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2778
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      120
      1945
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      110
      1696
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      365
      1634
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      107
      1533
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1471
    Aihe