Taskulamppu pyssyyn

esko

aattelin tilata nettikaupasta taskulampun ja siihen kiinnikkeet että sen voi kiinnittää aseeseen. Taskulamppu olisi urnabeam Discovery-II.. onko jollain kokemuksia? Niitä www.lightforcefinland.fi.

3

505

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • metsästäjä-.-

      Jos ammut haulikolla niin punainen kuitujyvä välttää, viime syksynä ammuin melkein pilkkopimeässä jänistä, niin osu mutta jos oisin pelkällä jyvällä tähännyt niin ei oisi varmasti osunut.

      • kansalaisvelvollisuus?

        Piipun suuntaan osoittavan lampun käyttö metsästysaseessa lienee maalin valaisua josta laki sanoo sanottavansa. Kaikki metsästäjät tietysti ko. lain sisällön joten en kerro siitä sen enempää.


      • kansalaisvelvollisuus? kirjoitti:

        Piipun suuntaan osoittavan lampun käyttö metsästysaseessa lienee maalin valaisua josta laki sanoo sanottavansa. Kaikki metsästäjät tietysti ko. lain sisällön joten en kerro siitä sen enempää.

        Ei siitä lampusta ole edes hyötyä kuin korkeintaan kettujen sun muiden metsästyksessä.

        Itselläni on kokemusta Eotechin käyttämisestä semmoisessa hämärässä, että muut metsämiehet ovat luovuttaneet jo aikoja sitten. Näihin aikoihin riista on yleensä varomattomammillaan. Vartin välein täytyy säätää täplää himmeämmäksi oikeastaan paljon siihen katsomatta ja tupakointi tappaa koko homman. Sitten kun näkyy siivenvarjo, niin pieni swing tuo helposti saalista. Jopa pyyt kuvittelevat olevansa näkymättömiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      72
      4847
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      72
      4644
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2977
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      81
      2895
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      22
      2266
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      59
      2015
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      18
      1732
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      112
      1399
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1308
    Aihe