YLE Teema ja Urheilukanava siirtyivät uusille kanavapaikoille. Kanavien vastaanottaminen edellyttää digivastaanottimen kanavahaun uusimista 2.2. klo 10 jälkeen.
Kaveri tuossa äsken soitteli mökiltä,jossa on digiboksi kiinni tv:ssä.Hän kokeili kanavaa 7 , sieltä tulee Urheilukanava ja kanavalta 9 YLE Teema - ihan niinkuin viime vuoden puolellakin.
Onkos se nyt sitten niin,että on ollut ihan turhaa kalapaliikkia koko digikanavien hakuhomma.
On vain annettu ymmärtää,että ko.kanavat eivät yksinkertaisesti näy ilman uusia kanavahakuja.
Digiboksi-Tv
5
247
Vastaukset
- fundamentalist
kun vain kanavapaikka vaihtui.
Mutta.
Kun EPG (ohjelmatiedot) ja jossain määrin
tekstityskin on ohjattu osittain muuta kautta niin
niissä voi, digiboxista riippuen, esiintyä
pahojakin ongelmia. - hemmetin vaiketa?
Mikä jääräpäisyys saa ihmiset valittamaan siitä, että "ne kanavat näkyykin vielä ja en minä aio käyttää aikaani niiden päivittämiseen ja että ihan paskaa koko digiaika, kun pitää vaihtaa kaikkea".
Ajeletteko autollakin ykkösellä, kun ette viitsi niitä muita vaihteita käyttää? Ja oliko teillä analogiaikana kaikki kanavat sekaisin siinä satunnaisessa järjestyksessä välissä olevine lumisadekuvineen, jossa ne tv:seen virittyivät (mtv3 ykkösellä, lumisadetta kakksoella, yle1 kolmospaikalla, yle2 nelospaikalla, vitosella ja kuutosella lumisadetta? Ja VHS:ssä tietenkin eri järjestyksessä.
Tulkaa jo nykyaikaan!- heisim
Mutta sulla taitaa olla?
Mistäs se kenkä nyt puristaa?
Digibokseissa on erilaisia toteutustapoja. Toisissa tapahtuu juuri noin, että näyttää kuin mitään ei olisi vaihtunut. Teksti-TV:n, ohjelmaoppaan tai tekstityksen käyttö voi sitten tuoda yllätyksiä.
- heisim
fundamentalist ja okaro hyvistä ja asiallisista vastauksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 835114
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h734678Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112997Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv852924Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232414Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.602034Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska221805- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1131425- 1851318