Wanhat rehut

Halloota vaan kaikille. Elikkäs wanhoista jälleen, eli onkos ollu tapana viedä parille (tytölle siis) ruusua/muuta rehua? ja missäs rakosessa kannattais kukat antaa, vasta ihan viimeisten tanssien jälkeen illalla jatkojentapaisilla vai?

Kiitosta vaan ja siunausta kaikille :P
1250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hmm.. Lukiokohtaista. :) Meillä ainakin viime vuonna jokainen antoi tanssien alussa (yleisön nähdessä) ruusun naiselleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maunoskaunos kirjoitti:

Halloota vaan kaikille. Elikkäs wanhoista jälleen, eli onkos ollu tapana viedä parille (tytölle siis) ruusua/muuta rehua? ja missäs rakosessa kannattais kukat antaa, vasta ihan viimeisten tanssien jälkeen illalla jatkojentapaisilla vai?

Kiitosta vaan ja siunausta kaikille :P

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu