Antennisyöttö 5v?

on jo rikkonut boksinsa tehdasasetusten jälkeen, kun tuo syöttö menee kyllä-asentoon ja antenni on pelkkä oikosulku?
24091
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

yleensä sentään rikki mene,toimintaongelmia
kylläkin voi olla.Osa ilmoittaa erilaisilla
virheilmoituksella,jos antennijännite on päällä
tavalliseen antenniin.

Äänestä

on ollut "tehdasasetukset",kun olemme ostaneet ne.
Kyllä ne olisivat varmaan rikkotununeet jo ensi
asennuksessa,jos tuota pitäisi pelätä.Joissain
(harvoissa) bokseissa toki on oletuksena antennijännite päällä,joten se on syytä muuttaa,
ellei ole käytössä antennia,joka tarvitsee
virtalähdettä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuinka moni kirjoitti:

on jo rikkonut boksinsa tehdasasetusten jälkeen, kun tuo syöttö menee kyllä-asentoon ja antenni on pelkkä oikosulku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu