Puerto de la cruz huoneistohotelli la carabela

Onko kellään kokemusta kyseisestä hotellista? Vastaako hotelliluokitusta? Millainen sää on ollut yleensä helmikuussa? Joissain sääennusteissa on lupailtu 20 asteen lämpötiloja ja toisaalla samoille päiville 13 astetta.
41030
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olen käynyt pari kertaa La Carabelassa kun itse olin keskustahotellissa. Ystäväni oli naispaikalla Carabelassa ja sai siihen kaverin kesken loman. Hänellä oli huone tuosta nurkkauksesta jossa on pienet parvekkeet. Huone oli pieni ja siinä oli eteiskäytävässä keittiösyvennys. Oven alla oli rako ja sieltä veti. Tuosta kulmaparvekkeelta oli näköalat vuorenrinteille ja lähimaastoon.
Aula/oleskelutilat vaikuttivat aika viihtyisiltä. Pihalla oli lämmitetty allas joka tuli välillä täyteen kukkia kun ihmeköynnökset tiputtelivat kukkiaan.
Carabela on jyrkässä rinteessä ja olikin hyvää jumppaa kivuta rappuja ylös alas kaupungilta. Carabelalta ylämäkeen kasvitieteellisen lähellä on ostoskeskus josta kaverini haki ruokatarpeita aamiaisia varten. Pikku kauppoja oli ihan lähelläkin.

Äänestä
  • on iso Spar marketti. Hieman kallis tosin.

    Äänestä

Pari viikkoa olin.. Minä satuin kyllä saamaan aivan päädystä ja oli aivan iso parveke. Ja Tv:n sai maksusta, oli viikkomaksu, mutta en muista sitäkään, kun on aikaa varmaan 5 v. ainakin. Keskustaan on vähän alamäkeä ja kyllä kunto saa hyvä olla jos jaksaa ylöskin vielä kävellä takasin. Mutta kuten täällä joku sanoi, niin taksi on halpaa, 3 e pvä aikaan, illala iltalisä ja pyhälisä.
Tänä iltana soitti tuttavani sieltä, ja kertoi, että ainakin 3 viimeistä päivää Puertossa ollut aurinkoista.

Äänestä

http://www.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|ES|SP018|PUERTO DE LA CRUZ&metric=1

Katsopa oheisesta linkistä, tuo linkki yleensä antaa oikeimman kuvan Puerto de la Cruzin lämpötiloista. Netissä on monenlaista lämpötilaa sieltä, osa mitataan korkealta. Itse olimme tammikuun alussa ja lämpötila oli parempi kuin olimme osanneet odottaa. Silloin juuri vertailin eri nettiosoitteissa annettuja lämpötiloja ja tuo accuweather antoi todellisimman kuvan.
Sitten on tietysti Mikon retket -sivuston digimittari, mikä näyttää aina senhetkisen lämpötilan. http://www.retket.info/puerto/stillkuva.htm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lomaa odotellessa kirjoitti:

Onko kellään kokemusta kyseisestä hotellista? Vastaako hotelliluokitusta? Millainen sää on ollut yleensä helmikuussa? Joissain sääennusteissa on lupailtu 20 asteen lämpötiloja ja toisaalla samoille päiville 13 astetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu