Löytyykö mistään netistä galleriota moderneista pientaloratkaisuista? Suomalaiset jokamiehen gyproc-parakit ja lautakatokset on jo nähty. Linkkejä?
gallerioita?
5
868
Vastaukset
- llllll
En tiiä. google eikä jahuu löytäny muita kun betonibunnereita
- istahtaa
silloin tällöin vaikka sohvalle, tasaannuttaa hengitys rauhalliseksi, vetää mietintämyssy silmilleja ja tehdä matka mielen sopukoihin. Sieltä voisi löytyä hyviä ideoita. Tai no, ainakin ideoita.
- onko gyproc hyvä?
Laparakkikansaan gyproc-huomautus kolahti kuin kalikka koiraan.
- rakkini,
onko gyproc hyvä? kirjoitti:
Laparakkikansaan gyproc-huomautus kolahti kuin kalikka koiraan.
maksoi maltaita. Maltaita jäi sen verran, että pääsee panemaan. Cybrog on mainio, taipuu moneksi, kun sitä kastelee. Muuten kalahti kuin kolikko kairaan.
- tekemiä arkkitehtiliiton si...
Eli www.safa.fi löytyy lista pientalosuunnittelijoista. Näiden sivuilta löytyy heidän suunnittelemiaan, ehkä mallikkaitakin kuvia (tosin myös puutaloja).
Ja tietty sitten parhaaksi katsomiesi kanssa kannattaa käydä juttelemassa ja enemmänkin työnäytteitä katselemassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979