Kauhia poraaminen tv-maksusta

ISO-ANTTI

Hirviää poraamista tv-maksusta. Notta mitä te alavariinsa poraatte täällä aina vaan samaast asiast? Tulooko kurja olo, kun pelekää tarkastajaa?

3

366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • todetaan vaan

      et yle ja julkinen sektorit ovat kommunistiorganisaatioita ja fiksut eivät niitä vapaaehtoisesti tue.

      Suomessa on maailman 6. kovin verotus, joka jannu on maksanut niin paljon veroja, että on ilmaisen tvkatselunsa ansainnut. Toki maksukanavista pitää maksaa, koska ne pyörivät aidosti kapitalistisesti.

      • Tv-luvasta turhaan

        Minäkin tosi kapitalisti maksan tv-lupani ihan vapaaehtoisesti, vaikka olen verojakin maksanut sen verran, että taatusti tiedän sen homman.

        Joskus tuntuu, että eniten meteliä pitävät ne, jotka ei veronmaksusta tiedä mitään, kun tollasesta pikkumaksusta vinkuvat, jolle on sentää ihan laillinen peruste.

        Maksukanavista en maksa, vaikka ne pyörivätkin muka kapitalistisesti, katson kyllä niitä, mutta olen siinä asemassa, että minulle tarjotaan katseltavaksi, jotkut toiset maksaa mun katselut maksukanavista. Ohjelmat on niissä sen verran surkeita, että jos maksamaan joutuisin, niin en maksaisi. Kaverini näitä juttuja pyörittävät täällä ja ulkomailla.


    • ne vähän väliä

      vikisevät täällä maksamattomille. Itse kun niitä kyyliä niin pelkäävät.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      5
      3727
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3629
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      129
      3375
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3342
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2196
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1778
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      34
      1545
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1471
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1413
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1333
    Aihe