Kaikki irto koirat ja kissat pitäis lahdata.
Kissa tosin on lainsuojaton muualla kuin
omistajansa pihamaalla,ja suhteellisen helppo
hävittää.
Kissa tosin on lainsuojaton muualla kuin
omistajansa pihamaalla,ja suhteellisen helppo
hävittää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ampua tavattaessa
koirat on helpompi hävittää kun on usein kytketty naruilla kiinni älämölöämään kaupan kulmille.paskameretkin loppuisi keväisin kujilta pururatakin on kuin lantasiilo kalastussaappaat jalassa saamennä lenkille.koirat on muutenkin aivan dorkia paskovat sisälläkin minne sattuu ei opi hiekkalaatikolle.plussana jotkut yksilöt syövät omat paskansa pariinkin kertaan.omistajat sitten innoissaan halivat ja suukottelevat omia lantasuu lemmikkejään.
koiranpelosta pääsee eroon samoin muistakin fobioista rohkeesti vaan keskustelemaan ammattilaisten kans kyl se siiit
ei vitutus ole pelkoa.toiset vaan pitää koiraansa turvana ja ajattelee että koira on arvokkaampi kuin kissa.villikoira ja villikissa saman arvoisia lainmukaan.pihassa tapahtuvaan metsästykseekin laki löytyy se on ampumaase ja metsästys rikos.kuin myös kissa tai koira kyllä pitäisi näkyä päällepäin onko villi vai ei.
mä ainakin aattelen et koirat ja kissat on arvokkaampia kun ihmiset noin yleensä ja mitä enemmän tätä palstaa lukee sitä enemmän alkaa arvostaa eläimiä
Kohtuullisen hyvä kommmentti, enemmän arvostaa eläimiä kun lukee tätä palstaa. Ehkä jollain on tarkoitus toiste, mutta epäonnistuu pahasti kuten tuo leksa06 - lue sen koiranpaskomisjuttu. Jos löytyy pieni epäkohta, voi painaa villaisella koko jutun. Koirat ei pasko sisälle, ehkä teillä leksa06 on kokemusta siitä. Omistajassa se 90% on vika jos paskoo sun kulkuväylälle, ei koirassa. Pitäähän niidenkin paskantaa.
provo! siis kissat on helppo tappaa kuten joku ilmaisi. yleensä koira ihmiset hyväksyy kissan tappamisen mutta herne menee nenuliin jos on koirista kyse.itse en välitä vaikka kissat ja koirat on vapaana.mutta vihainen koira saa pahaa jälkeä ihmisellekkin. mutta niin sanottu villikissa karttaa ihmistä eikä siis oleskele pihoilla.ja mistä juttu naapurinpihallle mennessä saa tappaa tulee?onko jonkun naapureilla villikissoja lemmikkeinä?
Juttusi on epäloogista, irrallsia lauseita. Pitää lukea monta kertaa, että tajuaa juttuasi. Ei susta kirjailijaksi ole, sorry.
Olin tosi yksinäinen ja mieli maassa. Tietokone oli ainoa ystäväni. Sitten naapuri pyysi hoitamaan koiraansa, kun matkustivat etelään, kahdeksi viikoksi. Lupauduin nihkeästi. Sitten koira vei minut kolme kertaa päivässä ulos, puistoihin ja metsiin. Lenkkien jälkeen ruokakin alkoi maistua. Huomasin yllätyksekseni, että aloin juttelemaankin sille, tosin joskus kiroilinkin vähän, mutta ei se loukkaantunut. Yllätin itseni myös joskus kadunkulmassa juttelemassa, jonkun ventovieraan koiranomistajan kanssa. Kahden viikon jälkeen olin kuin toinen ihminen. Punaposkinen ja joskus jopa hymyilen.
Hei
Teen opinnäytetyötä koirien ensiavusta ja osana opinnäytetyötä on määrällinen kyselytutkimus, jossa täytetään e-lomake anonyymisti.
Pyytäisin että täyttäisitte oheisen linkin kautta kyselyn, jonka täyttämiseen menee noin 5 minuuttia.
http://elomake.metropolia.fi/lomakkeet/206/lomake.html
Kiitos vastaamisesta.
lumi sulaa paskapalaa liukumiinoja jokapuolella.hyi helvetti lantakasoja vittumaiset,haisevat,pesemättömät,ei sisäsiistit,vailla omaatahtoa.en ole koiraihminen koira ei edes peseitteään