Kouluihin ei enään saisi viedä viinaa, kaikkea sitä kuulee. Kyllä vapaassa yhteiskunnassa pitäisi sallia juopottelu myös kouluissa. Ainahan on juopoteltu työpaikoillakin. Oli hyvä että nuoret oppisivat alkoholin käytön jo kouluissa, siitä olisi etua tulevassa työssä.
Kyllä on aikoihin eletty
valvontayhteiskunta
5356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
huumeitakin, ainakin mietoja, olisi jo hyvä aika opetella käyttämään, koska tosiasiahan on että muutaman vuoden sisään ne laillistetaan kuitenkin. viimeistään sitten ne laillistetaan kun maahanmuuttajat alkavat huutamaan rasisimia, kun heidän kulttuurissaa pössytellään koko ajan.
Kukapa sitä selvin päin kestäisi.
tuskin sinun kannattaisi juomaan alkaa, vaikka kuulemma sellaistakin on viime vaalien jälkeen tapahtunut.
Mutta jos et ole tyytyväinen, hae turvapaikkaa vaikkapa venäjältä.
sukusiittoisella peräkylän hevosmiehellä?
Kestätkö itseäsikään selvin päin?
opetella juopottelemaan.
Jokainen ylioppilaskirjoituksiin aikanaan valmistautunut tajuaa, että kyseessä on erityispäivä abeille, ei tavallinen koulupäivä.
Joskus kauan sitten kun itse olin kuorma-auton lavalla viimassa, myönnän nauttineeni alkomahoolia kavereiden kanssa. Ja hauskaa oli ja kirjoitukset jännittivät.
Nyt olen yllättäen kohtuukäyttäjä ja työssä käyvä kansalainen.
Taisi aloitus olla onneksi kuitenkin vain huumoria, eiks vaan?
Hyvää ystävänpäivää.