minkälainen hintataso suomeen verrattuna?
hintataso?
4
1269
Vastaukset
Suomeen verrattuna hintataso on alhainen.Esim. taksilla ajo on edullista. Pienten (oranssi Agadirissä) on muisteettava katsoa että taksamittari tulee päälle.Kaupungin ulkopuolelle ajavien taksien osalta hinta pitää aina sopia etukäteen.
Ravintoloita Agadirissä on pilvin pimein ja jokaiseen makuun.Marokkolaisessa kaupunginosassa hotelli Sindibadin vieressä on muutama pieni ravintola, joissa ruokailu on edullista. Tosin niistä ei kannata tilata mitään sipuli-ym pihvejä.Rantabulevardilla hintataso on kalliinpaa, mutta kuitenkin reilusti alle kotimaan hintojen. Ulkomailta tuotu alkoholi on sikäläisittäin kallista.Marokko tuottaa myös omaa olutta ja myöskin viinejä. Niitä kannattaa kokeilla.Kalevi- aiempi ketju
Alempana on pitkä ketju Kunnon vastaus pliis alla. Siellä on käsitelty hintoja ym. Jotenkin tylsää toistaa täällä samoja asioita kun ne on käyty jo läpi.
- Ruukku7
Koska kaikki ei oo samanlaisia atk nörttejä kuin sinä, vaan haluavat tietoa. Ymmärrät, osaat, tiedät melkein kaiken Marokosta ja ilmeisesti sinulla on riitävästi aikaa olla koneella, mutta anna ihmisten kysyä!!!
- Mats
Ruukku7 kirjoitti:
Koska kaikki ei oo samanlaisia atk nörttejä kuin sinä, vaan haluavat tietoa. Ymmärrät, osaat, tiedät melkein kaiken Marokosta ja ilmeisesti sinulla on riitävästi aikaa olla koneella, mutta anna ihmisten kysyä!!!
Kaikki siellä on halvempaa kuin Kanarialla, ehkä kuitenkin alkoholijuomia lukuunottamatta.
Jos jotakin kannattaa tuoda, niin se on aito luonnontuote eli Argane-öljy tai rasva. Rasvaa myydään Miss Helene nimellä valkoisissa purkeissa ja ainakin meidän naisväki oli rasvaan todella tyytyväinen. Rasva sisältää paljon antioksidantteja ja A-vitamiinia. Rasvaa ei juurikaan saa Suomesta ja se on täälä todella kallista. Rasva kannattaa ostaa mielummin torilta kuin marketista, koska torilta sen saa huomattavasti halvemmala. Itse ostin rasvat läheltä hotelli Sud bahiaa pääkadun varrella olevasta torihallista JA TINKIÄ PITÄÄ AINA!
Ehkä toinen tuote, jota kannattaa ostaa samalta torilta irtotavarana on minttutee, joka on todella hyvää ja aion seuraavalla reisslla ostaa sitä säkillisen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273295Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122439Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.832354Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062064Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761673Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥481544Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261456Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1221192
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151136