miten

toi ovipeili vaihdetaan,pitääkö koko oviverhous repiä pois,auto on -03,kyllä mä sitä verhousta vähän yritin auki vääntää mutta on tosi lujassa
4422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuulostaa siltä että meinaat sitten ihan vapaaehtoisesti hajottaa sisustuksen autostasi. Mitäs jos käyt kysymässä merkkiliikkeestä?

Äänestä
  • Merkkiliikkeessä eivät kerro mitään. Haluavat itse tehdä työn kalliisti ja rikkovat samalla lisää rakenteita jotka maksattavat asiakkaalla.
    Virheetöntä korjausta merkkiliikkeessä tuskin saat,ei ainakaan Laakkosen hajottamosta.

    Äänestä

  • itsetehden kirjoitti:

    Merkkiliikkeessä eivät kerro mitään. Haluavat itse tehdä työn kalliisti ja rikkovat samalla lisää rakenteita jotka maksattavat asiakkaalla.
    Virheetöntä korjausta merkkiliikkeessä tuskin saat,ei ainakaan Laakkosen hajottamosta.

    Jaa, milläpäin taas tietoa saa kun vaan menee kysymään. Laakkonen ei sitten varmaan ole tuossa palveluhenkisyydessään ihan sieltä parhaasta päästä. Kyllä asiakkaalla pitää olla mahdollisuus valita tekeekö työn itse vai tekeekö korjaamo sen, ja silti 95% asiakkaista varmasti valitsisi korjaamon.

    Äänestä

josko sieltä löytyisi Haynesin tai vastaava korjaamokäsikirja niin homma helpottuu kummasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmeellä kirjoitti:

toi ovipeili vaihdetaan,pitääkö koko oviverhous repiä pois,auto on -03,kyllä mä sitä verhousta vähän yritin auki vääntää mutta on tosi lujassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu