C Vectran etupäästä kuskinpuolelta kuuluu kolinaa alustasta vasemmalle kääntäessä.. ääni kuuluu veto päällä ja vapaalla rullatessa, mutta mitään ei tunnu ohjauksessa kun ääni kuuluu ja kun rengasta ravistelee voimakkaasti, niin ääniä/ väljyyttä ei ole havaittavissa. Onko kellään tietoa tai kokemuksia, mikä voisi olla vialla? Kiitos asiallisista kommenteista.
Vastaukset 4
- joustintuen
yläosassa? Kannattaa ainakin vilkaista kyseinen paikka.
- ilmeisesti
eli pienen vakaajatangon nivelet väljät. Halpa ja helppo vaihtaa.
- etupäässä,,
Nyt kolina loppui yht`äkkiä??? Kolinahan kuului vain parkkipaikka nopeudessa ja vasemmalle kääntäessä??? Pariviikkoa sitten käytin autoa 120tkm.huollossa ja silloin alustassa ei ilmennyt väljyyttä. Oiskohan tuo hiekoitus sora aiheuttanut äänen? Kiitos neuvoista. Jos äänet jatkuu, niin vien auton samaan liikkeeseen missä käytin sitä huollossa.
- SWilen
Joo, jos kolina jatkuu, voi vika olla kierrejousien päissä. Pyydä huoltoa laittamaan jousien alapäihin sukkaa, niin ei kolise.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1631606Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1481237Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216899- 70846
- 54741
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63727- 46715
- 87637
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt193598- 52582