Kolinaa

etupäässä,,

C Vectran etupäästä kuskinpuolelta kuuluu kolinaa alustasta vasemmalle kääntäessä.. ääni kuuluu veto päällä ja vapaalla rullatessa, mutta mitään ei tunnu ohjauksessa kun ääni kuuluu ja kun rengasta ravistelee voimakkaasti, niin ääniä/ väljyyttä ei ole havaittavissa. Onko kellään tietoa tai kokemuksia, mikä voisi olla vialla? Kiitos asiallisista kommenteista.

4

909

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joustintuen

      yläosassa? Kannattaa ainakin vilkaista kyseinen paikka.

    • ilmeisesti

      eli pienen vakaajatangon nivelet väljät. Halpa ja helppo vaihtaa.

    • etupäässä,,

      Nyt kolina loppui yht`äkkiä??? Kolinahan kuului vain parkkipaikka nopeudessa ja vasemmalle kääntäessä??? Pariviikkoa sitten käytin autoa 120tkm.huollossa ja silloin alustassa ei ilmennyt väljyyttä. Oiskohan tuo hiekoitus sora aiheuttanut äänen? Kiitos neuvoista. Jos äänet jatkuu, niin vien auton samaan liikkeeseen missä käytin sitä huollossa.

    • SWilen

      Joo, jos kolina jatkuu, voi vika olla kierrejousien päissä. Pyydä huoltoa laittamaan jousien alapäihin sukkaa, niin ei kolise.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1167
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      273
      1015
    3. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      295
      873
    4. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      859
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      751
    6. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      191
      629
    7. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      49
      521
    8. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      516
    9. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      54
      437
    10. Mitä haluaisit

      Nähdä? Mistä sytyt?
      Ikävä
      42
      406
    Aihe