C Vectran etupäästä kuskinpuolelta kuuluu kolinaa alustasta vasemmalle kääntäessä.. ääni kuuluu veto päällä ja vapaalla rullatessa, mutta mitään ei tunnu ohjauksessa kun ääni kuuluu ja kun rengasta ravistelee voimakkaasti, niin ääniä/ väljyyttä ei ole havaittavissa. Onko kellään tietoa tai kokemuksia, mikä voisi olla vialla? Kiitos asiallisista kommenteista.
Kolinaa
4
795
Vastaukset
- joustintuen
yläosassa? Kannattaa ainakin vilkaista kyseinen paikka.
- ilmeisesti
eli pienen vakaajatangon nivelet väljät. Halpa ja helppo vaihtaa.
- etupäässä,,
Nyt kolina loppui yht`äkkiä??? Kolinahan kuului vain parkkipaikka nopeudessa ja vasemmalle kääntäessä??? Pariviikkoa sitten käytin autoa 120tkm.huollossa ja silloin alustassa ei ilmennyt väljyyttä. Oiskohan tuo hiekoitus sora aiheuttanut äänen? Kiitos neuvoista. Jos äänet jatkuu, niin vien auton samaan liikkeeseen missä käytin sitä huollossa.
- SWilen
Joo, jos kolina jatkuu, voi vika olla kierrejousien päissä. Pyydä huoltoa laittamaan jousien alapäihin sukkaa, niin ei kolise.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.354595Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1073174Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2363088Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk1242318- 911445
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie291238- 1591078
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA60942Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril122917Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."33757