Kolinaa

etupäässä,,

C Vectran etupäästä kuskinpuolelta kuuluu kolinaa alustasta vasemmalle kääntäessä.. ääni kuuluu veto päällä ja vapaalla rullatessa, mutta mitään ei tunnu ohjauksessa kun ääni kuuluu ja kun rengasta ravistelee voimakkaasti, niin ääniä/ väljyyttä ei ole havaittavissa. Onko kellään tietoa tai kokemuksia, mikä voisi olla vialla? Kiitos asiallisista kommenteista.

4

909

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joustintuen

      yläosassa? Kannattaa ainakin vilkaista kyseinen paikka.

    • ilmeisesti

      eli pienen vakaajatangon nivelet väljät. Halpa ja helppo vaihtaa.

    • etupäässä,,

      Nyt kolina loppui yht`äkkiä??? Kolinahan kuului vain parkkipaikka nopeudessa ja vasemmalle kääntäessä??? Pariviikkoa sitten käytin autoa 120tkm.huollossa ja silloin alustassa ei ilmennyt väljyyttä. Oiskohan tuo hiekoitus sora aiheuttanut äänen? Kiitos neuvoista. Jos äänet jatkuu, niin vien auton samaan liikkeeseen missä käytin sitä huollossa.

    • SWilen

      Joo, jos kolina jatkuu, voi vika olla kierrejousien päissä. Pyydä huoltoa laittamaan jousien alapäihin sukkaa, niin ei kolise.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      57
      1711
    2. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      132
      1368
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      70
      1231
    4. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      10
      826
    5. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      62
      785
    6. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      69
      681
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      39
      521
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      36
      477
    9. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      45
      466
    10. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      52
      442
    Aihe