Asus toi jokin aika sitten markkinoille edullisen Linuxilla varustetun minikannettavan, joka myi loistavasti - Asus ei pystynyt toimittamaan tarpeeksi koneita kaikille halukkaille. Sitten joku pässi keksi raiskata koneen Windowsilla ja jättää Linux-version taka-alalle. Mutta miten kävikään myynnin? Se loppui kuin seinään ja Asus jäi kauaksi myyntitavoitteistaan.
http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=36788
Tässä nähtiin se, minkä me toimivien käyttöjärjestelmien käyttäjät olemme tienneet jo kauan: kukaan ei oikeasti halua Windowsia kun parempia käyttöjärjestelmiä saa jopa ilmaiseksi.
http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=36788
Tässä nähtiin se, minkä me toimivien käyttöjärjestelmien käyttäjät olemme tienneet jo kauan: kukaan ei oikeasti halua Windowsia kun parempia käyttöjärjestelmiä saa jopa ilmaiseksi.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Asus toi jokin aika sitten markkinoille edullisen Linuxilla varustetun minikannettavan. Mutta miten kävikään myynnin? Se loppui kuin seinään ja Asus jäi kauaksi myyntitavoitteistaan. Linux ei siis kelvannut, vaan myi huonosti. Ja myydyistä asiakkaat palauttivat suurimman osan. Koska asuksen linux versio oli floppi, Asus vaihtoi linuxin XP:hen, ja nyt kauppa käy taas. Niin se vain on, ei voi mitään, linux ei vain kelpaa. Sääli.
Tässä nähtiin se, minkä me olemme tienneet jo kauan: kukaan ei oikeasti halua Linuxia. Ei edes ilmaiseksi. > 0,89%
> 0,89%
Katsopas tuolta:
http://veikot.kaustinen.fi/bbclone/
Kunnon pohjalainen perusjuntti ei yhdessä vuosisadassa muuta käsitystään asioiden paremmuudesta vaikka tosiasiat kuinka väittäisi vastaan. ;)
"Asus toi jokin aika sitten markkinoille edullisen Linuxilla varustetun minikannettavan. Mutta miten kävikään myynnin? Se loppui kuin seinään ja Asus jäi kauaksi myyntitavoitteistaan. Linux ei siis kelvannut, vaan myi huonosti. Ja myydyistä asiakkaat palauttivat suurimman osan. Koska asuksen linux versio oli floppi, Asus vaihtoi linuxin XP:hen, ja nyt kauppa käy taas. Niin se vain on, ei voi mitään, linux ei vain kelpaa. Sääli."
Etkö todella muuta osaa kuin käyttää copy-pastea ja vääristellä toisten sanomisia (vaihtamalla sanojen linux ja windows paikkoja keskenään)??? Aika surkeaksi on mennyt windows-trollienkin elämä kun ei muulla voi elämöidä.
"Tässä nähtiin se, minkä me olemme tienneet jo kauan: kukaan ei oikeasti halua Linuxia. Ei edes ilmaiseksi. > 0,89% "
Kyllä haluaa! JA kunhan Seiskakin aikanaan Vistan tyyliin floppaa niin kansa haluaa vielä enemmän linuxia ja muita vaihtoehtoja!
Siis onko toi tilasto vain kyseisen sivuston kävijöistä koottu??? Aika surkea...eihän tollasesta edes juuri kukaan tiedä.
Niillä leluilla ei tee yhtikäs mitään.
Kansa tahtoo kunnon Windows-tehomyllyjä sekä ohuita kannettavia 15 tuuman näytöllä.
yhtään mitään muuta mitä Redmond on sun käskenyt sirkuttaa surkealla laulutaidollas...
Sitäpaits Suomessa noita miniläppiksiä on myyty kyllä ihan mukavasti. Eli kyllä ne kelpaa.