Kamppula on hyvä paikka asua.Ei ehkä paras mutta hyvä!
Kamppula on hyvä
11
1456
Vastaukset
- 06500
Sen kun nautit olostasi.
- paikka asua
kävelymatka keskustaan, kaupat äärellä, ulkoilumahdollisuudet loistavat.
- ei ei
että koskaan saa Kamppulan arvostusta nousemaan. Myös muilla ihmisillä on mielipiteet, jotka eivät anna kovinkaan mairittelevaa kuvaa Kamppulasta.
- on oikeus
omaan mielipiteeseensä. Oli se millainen tahansa. :)
- täysin
samaa mieltä. Koskaan ei ole kukaan häirinnyt. Terveyspalvelut, kauppa, päiväkodit ja koulut lähellä. Ei mitään valittamista. =)
- tornipolkulainen
Olen kiitollinen teille, jotka jaksatte taistella meidän perusoikeuksista Gammelbackassa.
Aamulla Uusimaalehdessä hieno kirjoitus teistä lähialueen harvoista puolustajista. Rkp;n päätöksentekijät haluavat ja vaativat Porvoon kehittämistä, ei länsiporvoon (kankkulan). Mutta länsirannalle rahaa on löydyttävä. Kyllä rahalla saa Porvooseen kalliita virkamiehiä RKP;n avustuksella, mutta ei "kankkulan" terveyskeskukseen lääkäreitä. Mummot,vaarit ja köyhät konttamaan Näsiin.. Siitähän ei ole enää pitkämatka viimeiselle rastille. Voisitteko Rkp:n päättäjät Kokoomuksen kanssa perustaa Gammelbackan keskustaan oman hautaustoimiston. Asiakkaita ja maksajia löytyy teille..
- Eikka Leino
Joskus käynyt kylässä ja asujat sanoivat, että tulkaa valoisaan aikaan, kun täällä ei koskaan tiedä mitä tapahtuu!
- luettua
eikös siellä ala naisetkin tappelemaan kapakan ulkopuolella :)
- Lehdessä
luettua kirjoitti:
eikös siellä ala naisetkin tappelemaan kapakan ulkopuolella :)
Luki,mutta eipä olleet tappelijat kamppulasta.
Vaan muualta. - kiva lukea
luettua kirjoitti:
eikös siellä ala naisetkin tappelemaan kapakan ulkopuolella :)
ku ihmiset pelkää kamppulaa :)
pelkäätte varmaan syöpää ja hiv:tä :D
eläkää elämänne pelossa :D - varma tieto
Lehdessä kirjoitti:
Luki,mutta eipä olleet tappelijat kamppulasta.
Vaan muualta.koko kamppulaa ja touhua täällä? Tappelijat olivat nimenomaan kamppulan flikkoja ;(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1046724
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h875057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113309Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p323180Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272348Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191716Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961351Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391302Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311206- 48984