Moro.Voisiko joku hieman jelpata seuraavan asian kanssa.Olisin halukas kuuntelemaan sekä TV:stä tulevien ohjelmien että DVD:n ääntä stereoiden kaiuttimien kautta.Tällä hetkellä minulla on liitetty OPPO DV-983H DVD-soitin anologisella RCA stereo audio piuhalla ( puna-valko ) Pioneerin stereoihin joten nyt voin ainoastaan kuunnella OPPON:n ääntä kajareista.Minulla oli aikoinaan liitokset siten että pystyin kuuntelemaan sekä TV:n että DVD:n ääntä kaiuttimista mutta en enää muista miten olin piuhat kytkenyt.Minulla on seuraavat laitteet:
PIONEER stereot
OPPO DV-983H DVD soitin
TOPFIELD TF500PVRt digiboxi
Sony Bluray BDP-S350 soitin
PIONEER DV-350 DVD soitin
UNITED 3052M DVD soitin
PHILIPS VR1100 SUPER VHS soitin
Ja kun tarkemmin muistelen niin taisin pystyä aikoinaan kuuntelemaan minkä tahansa laitteen ääntä kajareiden kautta ja tuolloin laitteita oli vähintään yhtä monta kuin nyt mutta sekin olisi hienoa jos sekä OPON että TV:n ääni kuuluisi.Nyt on tietysti erona aikaisempaan tämä digihomma.Onko mitään vinkkejä,mm.joillakin toisilla piuhoilla ym..!!
Kytkentä apua!!!
bushwagon
2
319
Vastaukset
- Nimimerkki
Aika litania laitteita ja tuskin on ketjutettu peräjälkeen. Eli onko sinulla joku scart kytkin. Pistä telkkariin menevään scarttiin kaapeli jossa on rca päät audiolle ja ne vahvistimelle. Ja niin ei kannata alottaa samasta asiasta uutta ketjua.
- bushwagon
Kyllä kaikki laitteet on ketjutettu peräjälkeen,on sen verran runsaasti kytkentämahdollisuuksia uudessa 52" TV:sä.Kiitos neuvosta,scart-rca,täytyypä testata kyseistä piuhaa!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087020
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h935165Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1123416Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333322Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska342468Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191796Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961441Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391392Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311296- 481064