Myin just 2007 rakennetun 1½ -kerroksisen taloni 270 t€. Ensimmäinen joka tuli sisään osti sen ja ilman välittäjää! Ei ollut vaikeaa ei!
Kaupaksi meni
hjjn
5372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Missä meinaat asua jatkossa?
Pankinjohtaja alkoi vaan vähän kysellä että miten meinaat lomautuksella nyt maksella 1500 euroa korkoa kuussa.
Sanoin että mitä tuosta, otetaan talosta hyvät rahat. Yritin kyllä 370K vielä kun on 350K lainaakin jäljellä.
Mutta on tää 270K myös ihan ok, ei jäänyt kuin 70 tonnia miinukselle. Plus mitä tuli maksettua verovähennyksetöntä korkoa nämä vuodet.
Ihan jees, muutan takaisin himaan.
Ens NOUSUUN!! Rock-Rock.
Sitten heräsit ja vaihdoit kuivat (tai vaihtoko äiti?). Nyt kipin kapin lähi Siwaan ostamaan lisää,ettei lopu viikonloppuna. Märät unet maksaa.
...että muutimme toiselle paikkakunnalle. Ei mitään sen kummempaa/dramaattisempaa.
171 m2 66 m2 autokatos -> 270 t€ eli täsmälleen se sama minkä se maksoi meillekin.
Onnittelut, että sait rahat pois. Ja onnittelut oikeastaan siitä, ettet ollut liian ahne! Eli jos möit sen samalla kuin ostit tarkoittaa, että möit halvemmalla kuin korkein kuplahinta olisi ollut (mikä todellisuudessa olisi ollut täysin virtuaalinen kauppahinta).
Eli ostajakin on varmaan tyytyväinen.