Royal Crown Hotel

oli muuten hyvät näköalat k.o hotellissa mutta en suosittele jalkavammaiselle kun oli portaita ihan perkeleesti . toivottavasti tätä vieSTIÄ ei poisteta kun aikaisempi poistettiin.
8556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tykkäsitkö muuten? Olitko tyytyväinen? Aika paljon on haukuttu että ei tule lämmintä vettä, ei oo hiustenkuivaajaa... jne.. Oliko skoottereita vuokrattavana hotskussa?

Äänestä
  • Oli siellä skootterien vuokrauspalvelu respan edessä ja kauppa ja räätäli. pyyti kyllä aikamoista hintaa yhestä mekosta (120e) tuk tuk päivystää jatkuvasti siellä kun kävelee mäen alas ja ilmainen hotellikyyti menee rannalle aamuisin, en muista aikoja mut menee kuitenkin. matkan hintaan nähden oli hyvä hotelli.

    Äänestä

  • Tuli siellä lämmintä vettä niin paljon kun vaan jakso hanasta laskea, otettiin parina aamuna kunnon kuuma kylpy ammeessa. mut parina aamuna joskus 6-7 aikaan ei tullu vettä ollenkaan.

    Äänestä

  • Just.tullu kirjoitti:

    Tuli siellä lämmintä vettä niin paljon kun vaan jakso hanasta laskea, otettiin parina aamuna kunnon kuuma kylpy ammeessa. mut parina aamuna joskus 6-7 aikaan ei tullu vettä ollenkaan.

    Kiitos hyvistä vastauksista! :)

    Äänestä

  • skoottereita vuokralla.....meinaat sit toista kilsaa kantaa sitä mukanas biitsille???
    Hotellissa ei ollut muuta hyvää kuin näköala....mikäli sattui semmosen paikan saamaan eikä joutunut laguunin viereeen esim...
    Huono mesta kaikenkaikkiaan...muuten patong oli mainio paikka..hotelli vaan surkea

    Äänestä

  • kohta matkaan kirjoitti:

    Kiitos hyvistä vastauksista! :)

    Tulimme aamulla kyseisestä hotellista. Aluksi meidät majoitettiin rinteessä olevaan pieneen mökkiin joissa kaksi asuntoa. Siellä oli aivan kamala homeen haju, ettei sinne voinut kuvitellaakaan jäävänsä. Otimme heti yhteyttä respaan ja lupasivat aamulla vaihtaa huonetta. No ensin ei millään meinannut olla vapaita huoneita, mutta ilmoitimme kylmän rauhallisesti että jos sinne joudumme jäämään niin kumpikin allergisina sairastumme varmasti ja oireita alkoi tulla jo heti yhden yön jälkeen. Sitten paikalle tuli ilmeisesti hotellin vastaava, ja selitimme asian taas uudestaan. Loppujen lopuksi saimme valita kolmesta huoneesta ja saimme hotellin päärakennuksesta tosi hyvän huoneen, ei kokolattiamattoja ja kaikki toimi hyvin koko ajan. Joten varokaa joutumasta niihin valkoisiin pikkumökkeihin, ainakin nro 127 oli varsinainen homeloukku ja puolta pienempi kuin vars.hotellihuoneet. Myös matkanjärjestäjä sanoi ettei tarvi tyytyä sellaisiin huoneisiin. Hotelli on kauempana rantakatujen ja baarien hässäkästä ja metelistä, siksi tosi hyvä valinta, sai rauhassa nukkua yönsä. Hotellin auto kuljettaa aamupäivisin rannalle ilmaiseksi ja illalla Jung ceylon ostoskeskukseen, tosin matkan kyllä jaksaa kävelläkin.

    Äänestä

  • minä vain kirjoitti:

    skoottereita vuokralla.....meinaat sit toista kilsaa kantaa sitä mukanas biitsille???
    Hotellissa ei ollut muuta hyvää kuin näköala....mikäli sattui semmosen paikan saamaan eikä joutunut laguunin viereeen esim...
    Huono mesta kaikenkaikkiaan...muuten patong oli mainio paikka..hotelli vaan surkea

    Skootterilla arvelin kierrellä saarta, en oo ekaa kertaa menossa Phukettiin. :) Ja hotellissa tulee vaan nukuttua yönsä mutta tosiaankaan missään homepesässä en aio nukkua. :)

    Äänestä

  • kohta matkaan kirjoitti:

    Skootterilla arvelin kierrellä saarta, en oo ekaa kertaa menossa Phukettiin. :) Ja hotellissa tulee vaan nukuttua yönsä mutta tosiaankaan missään homepesässä en aio nukkua. :)

    Mä olin kanssa tammikuussa ko. hotellissa 2 viikkoa ja ensin pienessä "bungalowissa" 3 yötä mutta kun kysyin huoneenvaihtoa,niin sain pientä lisämaksua vatsaan upean huoneen päärakennuksen ylimmästä kerroksesta. Valtava parveke ja näkymä koko Patongin yli. Auringonlasku parvekkeelta ihailtuna oli aina yhtä sykähdyttävä.

    Ilmainen bussikuljetus rannalle ja bangalle toimi hyvin ja Jungcelyloniin oli kävelymatka. Aamupala maistuva ja illallakin kävin syömässä joskus hotellillä, halpaa ja herkullista ruokaa. Joten voin suositella hotellia, mutta kannataa vaatia huonetta päärakennuksesta. Lisäksi henkilökunta todella ystävällistä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Just.tullu kirjoitti:

oli muuten hyvät näköalat k.o hotellissa mutta en suosittele jalkavammaiselle kun oli portaita ihan perkeleesti . toivottavasti tätä vieSTIÄ ei poisteta kun aikaisempi poistettiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu