On se digielämä

kun näitä juttuja seuraa. Melkein tulee mieleen tekuaika, jolloin kiromisen suunnasta aina tiesi, kenellä on HP:n taskulaskin, jossa oli käänteentekevä logiikka.
1395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tuo nuoruuden mieleen...

Ja tämä nykyinen digielämä pitää vanhankin (71vee) muistin todella pirteänä. Olen juuri saanut uuden tauluteeveen, stereo/radio/DVD-soittimen ja tallentavan digiboxin liitetyksi (optical, komponentti, HDMI) toimivaksi kokonaisuudeksi, pöydällä on kolme eri valmistajien kauko-ohjainta, joissa on yhteensä 152 nappulaa...

Tuo liitäntä onnistui kohtuullisin ponnisteluin, kun ensin älysin liittää DVD-soittimen scartilla televisioon, jotta sain valikon näkyviin, josta sai komponenttioutputin valituksi ja optinen ääni alkoi kulkeutua televisiosta stereoihin, kun sattumalta valitsin VCR/optical-inputin stereoissa. Käyttöohje oli erittäin epämääräinen juuri tässä kohdassa.

Vaimo vielä odottelee tuon uuden viihdejärjestelmän käyttökoulutusta...

Olen tullut siihen tulokseen, että sitten on aika siirtyä vanhainkotiin, kun en enää osaa ajastaa tallentavaa boxia ensi torstaina klo 19.45 alkavalle ohjelmalle kanavalla 1 tai en saa television ääntä kuuluville stereoista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


yhtä perkelettä, kirjoitti:

kun näitä juttuja seuraa. Melkein tulee mieleen tekuaika, jolloin kiromisen suunnasta aina tiesi, kenellä on HP:n taskulaskin, jossa oli käänteentekevä logiikka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu