Se on moron!
Maaliskuussa 7 päivä lennetään Malagaan. Kohde on Torremolinos ja siellä la Colina. Rantaradan asema Fuengirola - Malaga näyttää olevan ihan lähellä Google mapin mukaan.
Torren keskus ei varmaankaan ihan lähellä? Yks pysäkin väli? Rannasta viis, koska merivesi ei vielä lämmintä.
Lentokentälle matkaa 5 km.
Männään Torreen
6
1195
Vastaukset
- Ramon P
La Colinan renfe-asemalta on Torren keskustan asemalle matkaa reilut kaksi kilometriä. Torren keskustan asema on todellakin ihan keskellä kaupunkia. Välittömässä läheisyydessä on San Miguelin kävelykatu jota pitkin pääsee rantaan. Tälle alueelle keskittyy suuri osa Torren "kuhinasta".
- torre!!!!!!!
Torre on tosi kiva paikka,varsinkin kesällä.Talvella on vähän hiljaista,monet paikat kiinni.Olen itse ollut Torressa n. 25 kertaa,pääasiassa kesällä.Olen myös ollut Tammi,Helmi sekä Maaliskuussa ja voin kertoa että ilmat ovat aika arvaamattomat siihenaikaan vuodesta.Olen ottanut rannalla aurinkoa Tammikuussa mutta toisaalta värjötellyt sateessa Maaliskuussa.Todennäköistä kuitenkin on että Maaliskuussa on jo aika kivat ilmat.Anyway,mukavaa lomaa ja toivotaan mukavia kelejä.
- mualiskuussa
torre!!!!!!! kirjoitti:
Torre on tosi kiva paikka,varsinkin kesällä.Talvella on vähän hiljaista,monet paikat kiinni.Olen itse ollut Torressa n. 25 kertaa,pääasiassa kesällä.Olen myös ollut Tammi,Helmi sekä Maaliskuussa ja voin kertoa että ilmat ovat aika arvaamattomat siihenaikaan vuodesta.Olen ottanut rannalla aurinkoa Tammikuussa mutta toisaalta värjötellyt sateessa Maaliskuussa.Todennäköistä kuitenkin on että Maaliskuussa on jo aika kivat ilmat.Anyway,mukavaa lomaa ja toivotaan mukavia kelejä.
Lähtö viikon päästä!
Ajateltiin tehdä ainakin yksi retki. Kohteena el Chorro Aloran lähellä. Sieltä jatketaan Antequeraan. Sieltä takaisin Malagaan ja matkalla poiketaan Parque Nacional el Torcaliin. Siellä tehdään vaellusreitti, matkaa n. 3 km ja aikaa menee esitteen mukaan yli tunti vaihtelevassa maastossa. Kalliomuodostelmat kuulemma tosi erikoisia! Ne täytyy nähdä! Ja kevään kukat! Kamerat tietty mukana.
- Rampe ja Naukkis.
Olimme keskustassa viikon ja kovin oli hiljaista joka puolella, paljon kauppoja ja ravintoloita kiinni..
Ilmat oli kovin vaihtelevia, pari aurinkoista päivää ja muuten sai kulkea lämpimästi pukeutuneena.Ainoa mikä harmitti oli Finnairin lennot, myöhässä mennentullen. - saara
Minäkin juuri viikon olleena voin kertoa, että merivesi on todella kylmää!
Aurinkoa ja rusketusta (=palamista) vaaleaihoiselle suomalaiselle kyllä tarpeeksi.
Gibraltarille kannattaa kuitenkin mennä vain shoppailu-reissulle, meitä ei ainakaan tilatulla opastetulla matkalla viety huipulle.
Meillä on kuvia (kaukaa kylläkin) tuosta hotelli La Colinasta. Luulin,että se romahtaa pian :)
Ei ole Torren keskus ihan lähellä tuota hotellia, mutta saattaapi olla ilmainen bussikuljetus kaupungille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2554581Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412762Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061594Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn241485- 551334
- 931245
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2061103- 471099