kaverini kuoli

hyyhhy

Vaikka aikaa on kulunut ei sitä pysty unohtamaan,se oli viaton kevätajelu olin saanut juuri ajokortin.Tyttökaveri istui edessä ja tää lapsuuden leikkikaverini takana,oltiin vielä kaupunkialueella jopa kun keula puski ojaan,siitä sitten kaaduttiin katolleen.

Tajusin roikkuvani turvavyössä kuten tyttöfrendikin eikä muuta kun vyöt auki ja ulos.Mitään ei ollut sattunut meille sitten tajusimme missä takapenkkiläinen on,hän oli lentänyt ulos ja pää oli auton alla murskautuneena.Näky jota ei unohda se on ollut vahva muistutus takapenkin vöiden tärkeydestä.

4

2443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..........

      Lämmin osanottoni,elämä on joskus pienestä kiinni..Voimia ja jaksamista!

    • mummukka;;

      Jospa muutama nuori lukisi sen. Rankka kokemus sinulle varmasti. Muista kuitenkin, kaikella on tarkoituksensa ja meidän päivillämme on määrä.
      Hänen lähtönsä aika oli tullut.
      Hyvän ikuisuuden varmistaa seuraamalla Jeesusta. Lisää oppia saa Raamatusta..

      • hjhk

        Jos päivillämme on määrä ja jos ajattelet, että hän kuoli koska oli hänen aikansa niin mitä ideaa on käyttää turvavöitä tai noudattaa liikennesääntöjä!? Kyllähän se on niin että aika ja sattuma kohtaavat meitä kaikkia..


    • asdfasdf!!

      On se vaan ikävää, että nämä jeesustelijat tulevat tänne kertomaan pelkosanomaansa ja ratsastamaan ikävillä asioilla. On se vaan helpompi hyväksyä tälläinenkin asia, kun tietää sen vaan olleen ikävä sattuma. Vielä hienompaa on ottaa oppia ja käyttää sitä turvavyötä. Tällä tavoin voimme jollain tapaa itse vaikuttaa päiviemme määrään, mitä ei ole milään tavalla ennaltamäärätty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      147
      11322
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8063
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5840
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      159
      4522
    5. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4306
    6. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      82
      4160
    7. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3448
    8. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3206
    9. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      47
      1689
    10. Hyvää yötä

      Joka päivä ajatuksissani, aarre. ❤️
      Ikävä
      39
      1602
    Aihe