http://rajatorppanews.blogspot.com
Darwinin syntymästä 200 vuotta
12 helmikuuta on kulunut tasan 200 vuotta Charles Darwinin, tuon Kentin suuren hepun syntymästä. Varsin säännöllistä elämää muuten viettänyt Darwin, vietti viisi vuotta "HMS Beagle nimisellä laivalla keräten sukupuuttoon kuolleiden eläinten jäänteitä" varmaan jo, Lontoossa baanalla, jossa hänen huomionsa kiinnittyi näkemiensä kohteiden erilaisuuteen. Baareissa hän tapasi kilpikonnia, parrakkaita leguaaneja ja muita kummallisuuksia, kuten vaaleanpunaisia iguaaneja ja vihreitä jäniksiä. Darwinin mielestä kenties juuri tuhansien vuosien erityminen omaan pubiin oli aiheuttanut lajien kirjon.
http://rajatorppanews.blogspot.com
Totuus Darwinista
Zorg
0
1061
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_232473Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531753Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111084Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2971040- 259982
- 146893
- 56864
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110759- 46745
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua8728