Jerica?

Mitä mieltä olette nimestä Jerica? tai Jerika?
4444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minusta tuo Jerica/Jerika ei kuulosta nimeltä ollenkaan.
Siitä tulee mieleen vain Jerico.

Äänestä

suoraan että minusta se on ruma nimi. Keksimällä keksitty. Kummallinen. Jätä se J-kirjain pois niin tulee Erika tai Erica se on ainakin nimi.

Äänestä

aika yleinen koiran nimi Jeri.

Äänestä

Tulee mieleen se sarja Jericho.
Ei ollenkaan kaunis nimi tytölle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä mieltä olette kirjoitti:

Mitä mieltä olette nimestä Jerica? tai Jerika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu