Pitkällisen pohdinnan jälkeen olin henkisesti valmis varaamaan ajan esitutkimukseen ja laserleikkaukseen. Pientä ongelmaa aiheutti kuitenkin valinta minne mennä. Kolmekin paikkaa on kohtuullisen pienen välimatkan päässä. Eräs ketju sitten mainosti ilmaista esitutkimusta leikkauksen yhteydessä. Päätin, että soitanpa sitten tuonne ja varaan esitutkimusajan ja leikkausajan. Soitinkin, ja kiireisen ja vähän kyllästyneen oloinen naisääni toisesta päästä vastasi, että hänellä on juuri nyt asiakas, mutta hän soittaisi minulle hetken kuluttua. Kahden tunnin kuluttua soitto tulikin, mutta en ehtinyt heti siihen vastaamaan. Vastaajaan oli kuitenkin jätetty viesti, jossa kerrottiin väsyneen kyllästyneellä äänellä, että voisin soittaa uudelleen samaan numeroon, mutta puhelut kääntyisivät tästä eteenpäin yrityksen toisella puolla maata olevaan toimipisteeseen, jossa kyllä myös osattaisiin kertoa minulle samat asiat esitutkimuksesta. No enhän minä esitutkimuksesta halunnut enää mitään tietää, siitä olin ottanut selvää jo vähän aikaisemmin, vaan olisin pelkästään varannut ajat esitutkimukseen ja leikkaukseen. Ehkä hän oli vain kyllästynyt toistamaan samoja asioita monta kertaa päivässä.
Meneekö näillä firmoilla nyt niin lujaa, että naisparat meinaavat uupua taakkansa alle jo vastaanotossakin?
No ei sen puoleen. Nythän on valinta tehtävä enää kahden paikan välillä. Toivottavasti edes jommassa kummassa on rahojen vastaanottohalu vähän suurempaa :).
Meneekö näillä firmoilla nyt niin lujaa, että naisparat meinaavat uupua taakkansa alle jo vastaanotossakin?
No ei sen puoleen. Nythän on valinta tehtävä enää kahden paikan välillä. Toivottavasti edes jommassa kummassa on rahojen vastaanottohalu vähän suurempaa :).
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse olen menossa viikon kuluttua,myös pitkän pohdinnan jälkeen,koska hinta on aika kova ja ei tässä miljonäärejä olla.Olen kilpailuttanut monia ja hinnoissa täällä kotimaassa ei ole eroja.Ystävällistä palvelua saa ainakin täällä Turussa Silmälaserista.Heti vastattu e-maileihin ja puhelimessa annettu yksityiskohtaista tietoa hinnasta ja menetelmästä.Voin suositella.Kerron täällä sitten tuloksista:-)
Ei ole ainoa paikka missä hommat on huonosti organisoitu. Ellei sitten ole sama?
Itse olen yrittänyt koko päivän varata aikaa yhdestä lääkäritalosta, mutta en pääse ajanvarauksesta läpi! Ei taida kolmen ja puolen tonnin kaupat paljon kiinnostaa...
Voitko kertoa mikä paikkakunta oli kyseessä?
En nyt viitsi paikkakuntaa suoraan mainita, mutta sanotaan nyt niin, että kovin pitkään ei siellä vielä ole leikkauksia tehty. Siinä mielessä vähän ihmetyttääkin, koska heillä tuskin mitään jonoja on, kun lääkäritkään eivät ole niitä joista täällä useimmiten kirjoitellaan.
Kuulostaa senverran luotettavalle palvelulle, että anna heidän vaan operoida ainutkertaisia elimisiäsi (silmiä) ihan vaan toden teolla, kaikella laser-teholla :) oishan se vaan niin kiva saada lisää silmävammaisia tänne Suomeen... luvut on ollu aika vähäisiä lähivuosina
testi