ne avoimien ovien päivät joista oli palstalla juttua ?
Milloin uudessa maahanmuutto-
keskuksessa on
5334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
nokia on ensin tyhjentänyt rakennuksen.mihinköhän se edellinen maahanmuuttaja keskustelu taas hävisi täältä?viimeksi kun luin sitä ei siinä(kään)keskustelussa ketään nimitelty tai edes kiroiltu.aivan asiallista tekstiä oli.
On nykyään niin salainen ongelma,että siitä ei saa edes keskustella.Kuka pelkää ja mitä ???
Kannattaa tänään tiistaina katsoa ottavatko ylen toimittajat törkeän puoleellisen linjan "puolueettomana mediana" maahanmuutosta puhuttaessa.
Jos vanhat merkit pitävät paikkaansa on surkea ohjelma tulossa journalisesti.
Alkuasetelmat on ainakin laitettu siten että tyhmemmille katsojille annetaan kuva että suuresta pakolaisvirrasta ei olisi mitään haittaa suomelle/suomalaisille.
Sillä ohjelmaan on valittu n.15 keskustelijaa joista vain muutama on vastaan hallitsematonta maahanmuuttoa.
Tulossa on, maaliskuussa. Tarkempi päivä ilmoitetaan myöhemmin.
*** Murskataan rasismi yhdessä monikulttuurisesta Jyväskylästä! ***
maahanmuutosta puhuminen tai yleensä maahanmuuttaja-sanan lausuminen on jo itsessään herjaavaa,koska vain yhdensuuntainen keskustelu sallitaan.itse asiassa nyt on käynyt jo niin,että maahanmuutto politiikka ja maahanmuuttajat on nostettu siis kaikenlaisen arvostelun yläpuolelle.se siitä tasa-arvosta.ja mielipiteen vapaudesta.