missä kunnossa rannat?

Missä kunnossa Riu Tequilan edustan ranta on tällä hetkellä,tulee ympäriltä vähän ristiriitaista tietoa,2007 tammikuussa rantaa pääsi vielä kävelemään niin kauas kuin jaksoi,molempiin suuntiin. Miten on nyt,tuoretta tietoa kaivataan,oma lähtö maaliskuussa.
41039
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin toiseen suuntaan (pois päin Carmenista) pääsi kävelemään niin pitkälle kuin vaan jaksoi tuossa muutama kuukausi takaperin. Ihan hyvässä kunnossa ranta oli. Yhden hotellin edustalla (Tequilasta muutama pois päin) eroosio oli selvästi näkyvissä, mutta se oli vain yksi pieni kohta.

Äänestä

Ole huoleti. Rantaa riittää kävellä molempiin suuntiin varsin runsaasti. Me käveltiin n.2.5km suuntaansa ja vielä jäi kävelemättä. Hieno paikka, hyvää matkaa.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta mukava kuulla ,että ranta on kunnossa ,kuudetta kertaa ollaan Mehikoon menossa.Ihana maa.

    Äänestä

  • pippuri kirjoitti:

    Kiitos tiedosta mukava kuulla ,että ranta on kunnossa ,kuudetta kertaa ollaan Mehikoon menossa.Ihana maa.

    Kuvia Playa del Carmenin rannoilta löytyy osoitteesta http://bombay.galleria.fi/kuvat/Meksiko-Belize

    Se eroosioranta näyttää edelleenkin olevan rakentamaton mutta ihan siistissä kunnossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pippuri kirjoitti:

Missä kunnossa Riu Tequilan edustan ranta on tällä hetkellä,tulee ympäriltä vähän ristiriitaista tietoa,2007 tammikuussa rantaa pääsi vielä kävelemään niin kauas kuin jaksoi,molempiin suuntiin. Miten on nyt,tuoretta tietoa kaivataan,oma lähtö maaliskuussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu