Apua

Elikkäs. Mulla on koneessa digiviritin antennitalouksiin. Ja asun kaapelitaloudessa. Riittääkö jos laitan antenninpiuhan koneesta normaali kaapelidigiboxiin ja siitä seinään?
6450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olisit toki kokeillut kun sulla ne kamppeet on.

Äänestä
  • mut pitäähän se jostain lainata ja kokeilla. Aattelin vaan kysyy jos joku tietää varmasti et toimii.

    Äänestä

TV ja boksi kytketään scartilla. Antennijohtoa ei yleensä tarvita. Vain Welhon verkossa kannattaa kytkeä se. En ymmärrä miten tuo digiviritin TV:ssä saa porukan ihan paniikkiin. Se ei muuta mitään.

Äänestä
  • Eli kyseessä on siis et yritän saada tV:tä näkymään näytöstä. TV:tä en omista.

    Äänestä

  • AFC kirjoitti:

    Eli kyseessä on siis et yritän saada tV:tä näkymään näytöstä. TV:tä en omista.

    Jos ajatelit että kaapelidiboksi muutta antennisignaalin siihen sinun koneen virittimeen sopivaksi niin ei muuta.

    Äänestä

  • AFC kirjoitti:

    Eli kyseessä on siis et yritän saada tV:tä näkymään näytöstä. TV:tä en omista.

    Tarvitset analogisen TV-kortin, mieluusti videosisääntulolla. On olemassa myös videokaappauskortteja.

    Minulla esim. on koneessa Win-TV Go ja boksista on ko0mposiittisignaali korttiin ja ääni äänikortin line In-liitäntään.

    Siis digitaalinen (DVB-T) TV-kortti ei käy. Tietysti voit hankka DVB.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AFC kirjoitti:

Elikkäs. Mulla on koneessa digiviritin antennitalouksiin. Ja asun kaapelitaloudessa. Riittääkö jos laitan antenninpiuhan koneesta normaali kaapelidigiboxiin ja siitä seinään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu