Taas tänä aamuna olen yrittänyt saada vastaanottoaikaa Suomussalmen tk:n sairaanhoitajalle, mutta tuloksetta. Puhelimella ei pääse mihinkään, vaan annetaan eri numeroita joihin pitää soittaa, mutta mistään numerosta ei pääse asiaa hoitamaan, vaan pitää kuunnella tyhjänpäivästä musiikkia. Taitaa tämäkin asia hoitua "APTEEKIN" hyllyltä!!! Arvelen niin, tosi on.
Palvelu paranee.
Usko jo itsekkin.
81537
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ei oo mitää mahiksia saaha aikaa pariin kuukauteen.
aikojen varaus internetin kautta on kätevää . mennään kainuun maakuntayhtymän sivulle, ja sieltä hakusanalla, ajanvaraus, niin saa aikoja, tietenkin edellyttäen, että omistaa tietokoneen yhteyksineen, ja osaa käyttää sitä.
kysn tuosta sähköisestä ajanvarauksesta
miten sinä sait sähköisesti ajan varattu
kun sitä ei ole koneella
Onko hammashoitoonkin ajanvaraus internetissä?
netin kautta kuin vain labraan veri-tai kusikokeisiin tai sydänfilmiin. Sitten kun saisi varattua ajan lääkärille, niin varmasti kaikki olisivat tyytyväisiä.
Siinä se ongelma on. Johtavat henkilöt ja maakuntavaltuuston puheenjohtajisto kehuvat järjestelmää, mutta eivät testaa sitä, missä kohdin systeemi tökkii pahasti.
kohtaa vois sanoa et ei mitään uutta taivaan alla. Aina se on samanlaista ollut ettei sinne tahdopuhelimella päästä. Sit jos pääsee niin sanotaan et soita siihen numeroon ja hupsista keikkaa taas pudottiin linjoilta ja taas sama rumba uudelleen. Niinhän tuo yksi tuttu vitsailikin et paareilla kun porukka tuodaan niin viedään pää edellä ettei kerkiä huomata et mihin joutuu =)
Älä ikinä, koskaan mene Suomussalmen Osuuspankkiin lainapuolelle!
Tarkoitus on,että kun ihminen joutuu ahtaalle, niin hänet kyykytetään vielä alemmaksi. Varsinkin lainapuolella, missä vanhat iänkaiken pankissa olleet vittumaiset akat luulevat olevansa JUmalasta seuraava!!! HUOM! Luulevat!!!!!
NÄIN PALVELEE ASIAKASOMISTAJAN, MUKA KANSAn PANKKI! BOIKOTTIIN!!!!!!
VITUT, MUUTAN KIRJANI NORDEAAN!!!!!!!!!