Onko kellään käsitystä jonkinlaisesta "nyrkkisäännöstä" sormuksen kaiverruksen pituuden suhteen? Sormuksessa ei ole kiviä yms. vaan ainoastaan pari leimaa sisäpuolella viemässä tilaa. Ymmärrän toki että sormukset ovat erilaisia ja sormuksen koolla yms. on väliä sekä kaiverrustavalla (kone/käsin) mutta olisi kiva saada jonkinlaista osviittaa kun ei ole mitään kokemusta näistä kaiverruksista. Eli paljonko kirjaimia/merkkejä sinne sormukseen suunnilleen mahtuu?
Kaiverruksen pituus
apua kaivataan
2
2824
Vastaukset
- Tietenkin
Eli onko mininakit ja turpeat paksut makkarat sormina.
- ....ll..l....
Isännän sormuksessa on 10 merkkiä päivämäärä tyylillä. 22.02.07 eli karkeasti 10 8=18. Tilaa jäi vaikka kuinka paljon ja sormuksen koko 19-.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot903724Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe403065- 792937
- 192695
- 282694
- 522382
- 192127
- 592014
- 581846
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola121778