Sonera mitta täysi

Näin on

Soneran puhelinmyyjä kauppasi minun sonera liittymän ja puhelimen. Hinta olisi ollut puhelimelle 2 ekua/kk 24kk. 12kk hinta oli myyjän mukaan 4 euroa/kk, tilasin ja nyt ihmettelin laskua josta ei näy puhelimen maksua. Myös tilausvahvistuksessa ei mitään mainintaa. Soneran mukaan 12/kk hinta onkin 8 euroa/kk, eli kaksinkertainen puhelimessa sovittuun. Aika outoa toimintaa soneralta. Tarkastakaa muutkin jolla on kyseinen minun sonera paketti (entinen sonera). Vaihtuu muuten sonera liittymät muihin.

4

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anti-sånera

      sånera huijaa aina kun on mahdollista!

      Puhelimitse ei ainakaan pidä ostaa, jopa lehtimainoksistakin täytyy etsiä pienellä sopimuksen kokonaishinta.

      Lisäksi nyt yrittävät huijata ihmisiä luopumaan lankaliittymästä ja siirtymään 040-minsånera liittymään.
      Valehtelevat jopa nettisivuillaan, että lankapuhelinnumeroa ei voi siirtää gsm-numeroksi.

      Kyllä vaan voi, tekemällä numerosiirron Dna;lle tai Saunalahdelle.

      ps. Saunalahdella taas ilmoittavat virheellisesti liittymän ja puhelimen 24;n kk;n kokonaishinnaksi 120e, vaikka todellinen kokonaiskustannus on 24 x 2,90 = 69,80e

      http://saunalahti.fi/gsm/gsmeliitti3g.php

    • Kusettavia paskoja!

      joka sonera piste on paska, soneran kytkyt on paskoja, soneran laskut on perseestä, soneran laajakaista on paska, soneran palvelut on perseestä! Sonerassa ei ole mitään hyvää.
      Tuosta aloituksista voi luke miten kusettivat minua kun puhelin hajosi.

      • ...

        Ei tästä voi vetää mitään muuta johtopäätöstä kuin, että EVO (eli et vaan osaa)...


      • laitappa heti auto tulemaan
        ... kirjoitti:

        Ei tästä voi vetää mitään muuta johtopäätöstä kuin, että EVO (eli et vaan osaa)...

        laita evo9 tulemaa pikimmiten, et osaa muuta kuin vittuilla, et tiedä sonerasta mitään joten turha kirjoitella paskasta parempaa mitä se on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10916
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10379
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      233
      5821
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4644
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3126
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3125
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      1923
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1508
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1340
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1274
    Aihe