Onko kellään tietoa millanen kamera toi kyseinen Sony on ? http://huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=98384019
Tarkoituksena näppäillä ihan perukuvia perheestä yms. ja jonkin verran ulkokuvia. en missään nimessä ole mikään pro-kuvaaja. toi on tällä hetkellä aika halpa. Köyhän bubjettiin sopiva siis.
Eli tietääkö kukaan kyseisen kameran hyviä ja mahdollisesti huonoja puolia ? Kiitos etukäteen
Sony DSC-W17
3
564
Vastaukset 3
- .....mutta
Onhan toi käyty lukemassa mutta toi on mainostekstiä.
Onko kellään käyttäjällä siitä kokemuksia ? Tuleeko hyviä kuvia, onko huonoja puolia tms.
- Kalle kuvaaja
Ostin ko.merkkisen kameran v.2006, ennen silloista hankintaa tustuin yhden käyttäjän erilaisiin kuviin (häät, kesälomat ym.) ja totesin ne moniin muihin kuvin verrattuna todella onnistuneeksi.
Ostin kameran joka ei ollut edullisin mutta on kamera jolla voi ottaa pelkästään automaattisäädöllä tai jopa aika mukavasti käsisäädöllä jos mielenkiintoa valokuvaamiseen riittää.
Hyviin kuviin vaikuttaa aina hyvä objektiivi Garll Zeiss Vario-Tessar (Sveitsi)
Suosittelen, minulla ei ole huonoja kokemuksia, hyvälaatuiset kuvat tärkeitä ja toiminta varmuus.
Ei ole ehkä kaikkein kevein ja siroin kamera, mutta kokonaisuus ratkaisee.
Hyvä käyttöohje, norm. ns. sormiparistot, vahva runko...............
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3671405- 63916
- 83880
- 115874
- 58782
- 94691
- 45681
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.49579En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.55575Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112534