Mistä johtuu. Koneessa on 8800GT näyttis ja siinä pixel shader 3.0. Miksei toimi? Tarvitteeko tai onko pakko ladata ne beta-ajurit kun sitten muut pelit toimii huonosti? Kiitos.
IV lyö...
FATAL ERROR
5299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Käyttis on XP Home Edition Service Pack 3 ja kaikki vaatimukset ylittyy reilusti.
Helvattu iski. Tarviiko koneessa tosiaan olla joku ryhmäpelituki esim steam tai windows live, koska en ikinä tule pelaamaan moninpeliä, että gta iv toimii. jos näin on niin haistatan ketut koko roskalle ja annan olla.
Ei tarvitse olla se windows live on tosiaan nettiin ja autosave. Ota kaikki näyttiksen ajurit ja gta iv päivitykset. Voi olla, että sun prossusta jää kiini.
Eli Intelin Core 2 Duo E6750 2,68GHz tässä tapauksessa 3,34GHz ja siinä samassa EN8800GT Asukselta 512MB ja tuo kombinaatio on kaikkien näistä asioista tietävien mukaan aivan älyttömän hyvä ja varmasti riittävä näihin nykypeleihin ja siihen vielä OCZ Platinium Kittiä ja S-Seriers SLi pika piirillä varustettu emo niin kyllä tehoo piisaa. Kaveril on AMD Atholon X2 kaks ytiminen siis 2,0GHz kellotettu 2,4GHz ja 8600GT ja toimii hyvin. No missä siis mättää? Kiitos
Onko ne beta-ajurit jotka GTA IV:tä varten on kehitelty tai tehty pakollisia pelin toimimiseksi? Kiitos