Harhauduin ja ostin iPhonen. Elämäni moka! Näin paskaa puhelinta en ole eläissäni hankkinut. Kaduttaa ja karsaasti!
Olen sarjaharhautuja....
Olen sarjaharhautuja....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Keskitasoinen yritys mollata suosituinta älypuhelinta. Joku saattaa uskoa, ehkä.
Juttu on ihan tosi. Puutteita on ja paljon. MMS viestit siihen kai saisi jailbreikkauksella, videopuheluita ei millään. Paljon hypetetty laite, liian paljon. Käyttöliittymä on hyvä, siinäpä se hyvyys sitten onkin.
Mitä sinä Luuri-Masa näet tuossa laitteessa? Mulla on tossa rinnalla Sampan Omnia, onhan se nyt sentään puhelin tuon ipparin rinnalla! Sampassa on ihan kaikki - ja vielä vähän päällekkin.
Annoin vehkeen eukolle, se siitä tykkää, minä en...
Jaa.. Jos omistat iphonen niin äkkiähän voit siis kertoa vaikka puhelimesi Mallinumeron todistuksena. Se löytyy Asetukset--> Yleiset--> Tietoja valikosta. Etkö pysty?
Mallinumero mb489ks. OHJELMAVERSIO 2.2.1 (5H11).
Riittikö??
Kuinkas nyt suu pannaan?
Ja paska se on, siitä ei pääse mihinkään! Vai eivätkö iIhmiset siedä arvostelua?
Äkkäkös tuon tiedon netistäkin kyllä etsii.
Kyllä arvostelu on ihan ok :) Vaikkakin se, että sinä sanot jotain paskaksi ei vielä tee siitä sellaista. mielipide on eri asia kuin fakta.
luuristani. Minulla on ollut runsaasti paljon erilaisia älyluureja ja tiedän kyllä mikä on hyvä ja mikä on huono. Katselet luuriasi iLasien läpi ja silloinhan se tuntuu hyvältä. V**uttaa Applen tapa päättää, mikä on luurissa tarpeellista ja mikä ei. Ja tuollainen typerä kytkykauppa. Sorruin siihen, oma vika. PRKL!
Vaikka sinulla olisi ollut mitä puhelimia niin sinä et päätä mikä on hyvää ja mikä huonoa. Valitettavasti nyt vain joudut tyytymään siihen, että mielipiteesi ei ole maailman tärkein asia. Sinun mielestä Iphone on huono ja se on ihan ok, mutta mielipiteesi ei tee asiasta faktaa. Minä pidän iphonea varsin toimivana laitteena ja siitä on minulle paljon hyötyä. Paljon on sellaistakin jota taas muut eivät tarjoa. iLaseja en omista. Uskon, että hyviä puhelimia ovat myös Nokian 5800 ja muut uudemmat älypuhelimet. Mitenkäs helvetissä se apple mielestäsi päättää, että mikä puhelimessa on tärkeää? Eikö sen päätä juurikin kuluttaja? Ja hölmöhän sinä olet jos et yhtään tutustu puhelimeen ennen kuin menet sellaisen ostamaan (vaikka vieläkin epäilen, että kyseistä luuria edes omistat). Ei onnistu videopuhelut yhyy.. No etkö sitä tiennyt ennen kuin luuri oli liikkeestä haettu.
"Ei onnistu videopuhelut yhyy.. No etkö sitä tiennyt ennen kuin luuri oli liikkeestä haettu."
Tiesinhän minä sen. Vaan puhelin on jo murrettu, videokuvaus ja MMS-viestit toimivat nyt. Videopuheluita siinä ei ole, eikä ikinä tule. Silloin tällöin soittelen ja vastaanotan videopuheluita. Vaan en iPhonella.
Mikähän teillä epäilijöillä on päässä vikana, kun ette usko edes että mulla on tuo luuri?? Aika uskomattomia olette..... :D:D
nokian kumisaapas päähän.Nokian p-reijän nuolija taidat olla.Erittäin hyvä puhelin on iPhone.
Mulla ei ole muuten Mokian puhelinta. Samsung ja iPhone tällä hetkellä. Paska puhelin se iPhone. Harmittää niin vietävästi kun tuli sorruttua siihen....