Paljonko kannattaa varata 2viikon lomaan inglesiin hotelissamme ei ole ruokailu mahdollisuutta, mutta onneksi se on huoneistohotelli jossa voimme itse kokata. Onko mitään halpaa ja hyvää kauppaa josta vois ostaa perusruoka aineksia. Tai sitten onko mitään hyvää ja halpaa ravintolaa jossa vois käydä sit syömässä. Olemme eka kertalaisia. Jos joku vastaa niin asiallisesti kiitos! Hyvää viikkoa kaikille!
ingles ja raha
..,......,.
111279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Otsikko ihan ok ja sitten mennään yhdys sanoilla ja ollaan eka kertalaisia.
Pojankoltiaiset siitä ulos ja mäkeen!
Ja syötte sitten niitä perus ruoka aineksia kun tulette reippaina kotiin!
Mitä sä sekoilet
Ruokiin ja ruokajuomiin noin 50 euroa/henkilö/päivä
jos syötte ravintelissa esim. aamupalan ja päivällisen
Ruokakauppoja on tiheässä, mutta hotellien minimarketit on kalliita.
Jos on lämmintä niin ruokaa ei paljon kulu, juomaa sitten enemmän.
Ravintoloissa on ravintolahinnat, mutta ehkä vähän halvempaa kuin Suomessa.
Yleensä ravintolan ulkopuolella on hinnastot ja ruokalistat esillä (myös suomeksi), joten suuria yllätyksiä ei pääse tulemaan. Hinnat voivat vaihdella aika paljonkin riippuen ravintolasta.
Ruoka on yleensä ollut aina hyvää, eikä vatsatauteja ole Kanarialla tullut koskaan.
Hyvää lomaa!
kertoisit montako teitä on sitä rahaa kuluttamassa ja missäpäin inglesiä hotellinne sijaitsee, niin voisi paremmin noita kauppoja ja ruokapaikkoja kertoa.
Meitä on menossa 3aikuista ja mennään keskustaan on 500m ja rannalle 300m se ranta on se inglesin suurin ranta. "rauhallisen sivukadun varrella lähellä rantakävelykatua ja Sandia-ostoskeskusta." nuin on matkaoppaassa. Kiitos kaikille jotka olette asiallisesti auttanut! Olette aurinkoisia!
talven inglesissä ja hän soittelee kuulumisia. On kertonut tänä talvena hintojen nousseen reilusti, aivan suomen hintoihin. Niin että mieti paljonko menisi rahaa suomessa niin riittää. Plus hiukan tuhlausrahaa myös.
Kiitos kovasti vastauksestasi! Onko tuttusi kertonut, että onko hyviä kauppoja missäpäin?
sandia-ostarilla on halpa ruokapaikka,chez luigi.siis ainakin vuosi sitten,no viikolla 13 se nähdään.
on hiperdino niminen iso marketti jossa on hyvät valikoimat ja edulliset hinnat,mm.paikalliset ostavat sieltä ruoka tarvikkeensa. helpoiten sinne pääsee taksilla eikä maksa montaa euroa. Hyviä ja halpoja ruokapaikkoja on esim. kiinalaiset seisovat pöydät ja ehdottomasti parhaat pihvit saa toro negro ravintoloista kasbahista- ja tropical ostareilta.
kannattaa varata. Eikä hiperdinokaan nyt niin älyttäömän halpa ollut että sen varaan paljon kannattaa laskea, etenkin jos taxilla liikkuu. Monipuoliset valikoimat siellä kyllä ja ihana kalatiski esimerkiksi. Ruokatarpeet minimarketeissa maksaa vähintään saman kuin Suomessa.