MallorcaVastaan Kreikka

Serwessa

Kumpi parempi, Mallorca vai Kreeta tai ylipäänsä Kreikka? 20 kertaa ollaan Mallorcalla käyty ja nyt ehkä mennään kesällä johonkin Kreikkaan, tai sitten ei. Kertokaa plussat ja miinukset

4

1661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • don luis

      kerran korfulle siten että tulimme mallorcalta ja olimme kotona alle vuorokauden.oli hyvä verrata.kirjoitin tuttaville,että sivistys on aikoinaan kreikasta lähtenyt,mutta ei ole tullut takaisin.kaikki alkeellisempaa kuin espanjassa vaikka suunnilleen saman hintaista.

      • arvostelija

        Olen käynyt kerran Kreikassa,Rhodoksella,eikä mitään valittamista ole.Ainoa mikä vähän tökki,oli musiikki,joka oli aina ja joka paikassa ns,Zorbasta.Pidän itse kuitenkin Espanjasta ja Espanjalaisista enemmän.Olen siis huono arvostelemaan kumpi on parempi.Ehkä teille sopisi hyvin,käynti Kreikassa,edes kerran.Siinähän sitten tulisi selväksi,kumpaan haluatte jatkossa mennä.Joka tapauksessa hyvää lomaa,kumpaan sitten päädyttekin.


    • Serwessa huevos con gas

      Kyllä se taas on niin että Mallorca voitti, ipanat vaativat. Nyt vaihdetaan Palma novan maisemat Santa ponsaan.

      • annikka61

        Molemmat siis sekä Kreikka että Mallorca ovat hyviä kohteita. Syksyllä kävin Kreikassa ja huhtikuussa menossa Mallorcalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      188
      1419
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1208
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      50
      948
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      900
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      810
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      51
      808
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      56
      792
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      102
      774
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      69
      748
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      712
    Aihe