Kesätyö lasten parissa olisi hakusessa 17-vuotiaalla Lappeenrantalaisella / Kouvolalaisella lukiolaistytöllä, koulujen loma-ajaksi tai osaksi sitä.
Kerron hieman itsestäni
Olen siis 17-vuotias sosiaalinen ja vastuuntuntoinen nuori naisenalku kotoisin Lappeenrannasta. Toinen kotini sijaitsee Kouvolan Kuusankoskella. Rakastan lapsia, lapset pitävät minusta ja tulen heidän kanssaan todella hyvin toimeen.
Kokemusta lastenhoidosta löytyy useiden vuosien ajalta: kesätyöt ja kodinhoito lapsiperheissä, työharjoittelut Lappeenrannassa Peltolan päiväkodissa, kummilapset, vakituiset hoitolapset joita tällä hetkellä pojat 3v ja 8kk, kaksostytöt 2,5vuotta, sekä poika 2kk. Olen myös hankkinut suomen uimaliiton koulutuksia ja olen näin ollen toiminut myös lasten uima-/vesileikkikoulujen ohjaajana.
Kesätyöltä odotan mukavaa puuhastelua lasten parissa, eikä palkka ole pääasia.
Jos kiinnostuit ja teillä on lapsi/lapsia, jotka tarvitsevat kesäksi iloista ja oma-aloitteista hoitajaa niin laitathan s.postiosoitteesi niin otan sinuun pian yhteyttä! :)
Lastenhoitaja LPR / Kouvola
kesä 2009
0
291
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1486362Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto735274Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143695Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213300Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1262530Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712296Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12058Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191436- 811228