Haluan ehdottomasti kolmosilleni samantapaiset nimet, ei siis mitään tyyliin Jutta, Kristiina ja Heljä... Olenkin pyöritellyt päässäni vähän erikoisempia nimiä:
Alva Maria
Eevi Susanna
Milva Ilona
Miltäs kuulostais?
Alva, Eevi ja Milva
9
635
Vastaukset
- pulla
Vautsi vau. Kuulostaa kyllä hyvältä! Hieno valinta jos ne annat! :)
- jäätelökesä
Eevi on tosi hyvä nimi, mut ton Alvan vaihtaisin ehkä Aavaksi. Ja Milva taas vois olla vaikka Oona.
Aava, Eevi ja Oona olisi mun ehdotus. - -n-
Kuulostaa aika hyvältä, mutta hieman kyllä muuttaisin nimiä... Eli minun ehdotukseni olisi
Aava Maria
Eevi Susanna
Viivi Ilona
Mitäs pidätte? - ...
Milva kuulostaa ärrävikaiselta Mirvalta, joten siitä en tykkää yhtään... Alva taas on muuten vaan hölmönkuuloinen... Eevi on noista ainut, joista tykkään. Nuo Eevi, Aava ja Viivi kuulostavat mukavalta minunkin korvaani...
- Nia
kannatan ehdottomasti Aavaa, Eeviä ja Viiviä, kuulostaa tosi kivalta:)
- Anni
mielestäni Alva Maria on OK
Eevi pois ja vaihto Pälviin ,kiva nimi sopii Susannan kanssa.
Milva ,kaunis nimi ,ei liian tunnetukkaan.
Ilona ,hyvä.- ei Pälviä
siis sehän on niin ruma nimi!! Sori vaan kaikki Pälvit,mut ei ole varmaan kiva kun sitten koulussa kiusataan Pälvi-Kaljuksi.
- -n-
ei Pälviä kirjoitti:
siis sehän on niin ruma nimi!! Sori vaan kaikki Pälvit,mut ei ole varmaan kiva kun sitten koulussa kiusataan Pälvi-Kaljuksi.
... Pälvi ei ole ollenkaan hassumpi nimi. Eli suosittelisin sitäkin harkitsemaan! Yllä ehdottamieni Aavan, Eevin ja Viivin lisäksi hyvä nimikolmikko voisi olla myös Pälvi, Pilvi ja Elvi. Samoin Mervi, Mirva ja Virve; Sohvi, Suvi ja Sylvi; Suvi, Päivi ja Tuovi/Oivi. Tai jos tuosta –va/-vi –päätteestä luovutaan, niin sitten vaikka Oona, Iina ja Aana; Liisa, Kaisa ja Roosa; Milla, Salla ja Ella; Tinka, Taika ja Milka. Näillähän voi leikitellä vaikka loputtomiin... :)
- Niin
Alva Maria /Matilda
Eevi pois .Eedla tilalle Eedla Elina
Milva/Milka Ilona
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917455- 373967
- 453510
- 2352793
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402652- 432465
- 1322391
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292279Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202218- 451962