Minkälaisia "naulakkotauluja" teidän päiväkotinne eteisestä löytyy? Hieman hankalasti selvitettävä on tämä idea mutta tarkoitan jos lapsenne naulakkopaikan yläpuolella tai läheisyydessä on lapsesta esim. oma piirtämä kuva tai vastaava jossa sitten lukee esim lapsen nimi ym pientä tietoa.
Minkälaisia eri mahdollisuuksia olette nähneet tai mitkä on olleet erityisen kivoja? Entä sitten huonoimmat näkemänne?
Minkälaisia eri mahdollisuuksia olette nähneet tai mitkä on olleet erityisen kivoja? Entä sitten huonoimmat näkemänne?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meillä on jokaisen oman naulakkopaikan päällä hamahelmistä tehty kuva. Kuva on sellainen jonka lapsi on itse halunnut valita ja mahdollisesti myös tehnyt.
Kivan näköisiä, värikkäitä ja varsinkin jos on lapsen oma tekemä niin kovin arvokas lapselle joka haluaa aina oman kuvansa kohtaan vaatteensa ja oppii nopeesti oman takin paikan eikä mee kuteetkaan niin helposti sekaisin :D
Hain lapsenlapseni päiväkodista eräänä päivänä ja panin merkille, että jokaisella oli oma "avo kaappi", jossa oli kaksi hyllyä toiseen sai laittaa repun ja toiseen oman rakkaan pehmolelun.
Ylinnä luki oma nimi, isoilla kirjaimilla:)
reunaan ja se on siinä.