Voisko kukaan auttaa... Toyota Carina E ei anna kierroksia. Starttaa norm., kaasuvaijeri liikkuu norm, mut ei lähde käytiin...! Missä vika? tietäiskö kukaan?
Toyota Carina E
8
2423
Vastaukset
- ja sähkökipunoita tulppiin
Niistä se on kiinni.
- mutta onhan bensaa
varmasti riittävästi? :) Kaverin mantassa oli bensaa, mutta väärällä puolen tankkia. Etittiin vikaa vaikka mistä ja lopulta selvisi että kaikki bensa mitä kaadettiin tankkiin, oli tankin väärällä reunalla ku auto seisoi rinteessä. Syitä voi olla aika monia, joten ei välttämättä aivan päivänselvä tapaus. Jos löydät jostain manuaalista että mikä on bensapumpun sulake niin tarkasta se enshätiin. Samoin kaikki muutkin sulakkeet. Sytytyspuola vois olla kans viallinen, mutta yleensä karinassa ei oo erillistä puolaa niin hankala lainata kaveriltakaan ehjää. Jos on 1.6 farkku, niin erillinen puola löytyy. 1.8:sta en oo aivan satavarma, mutta normi 1.6:ssa oli muistaakseni jakajan sisällä se puola. Samoin taitaa olla tilanne 2.0 karinoissa...
- joonas käkriäinen
korjaa
- Winkit...
Siis ei lähde käyntiin. Vaihda tulpat. Virranjakajan kansi / sisältö siihen pyörijät tms. Tulpan johdot. Katso motonet.fi ja etsi sieltä autosi ja katso kohta sytytys. Sieltä sitten osat. Uusi akku ehkäpä myös.. Näillä pelaa varmasti. Osta osat tarvikkeina, pääset halvalla. Kuka vaan kaveri ketä hiukan autoja laitellu osaa vaihtaa noi osat 30min sisään. Toisaalta halpa nyrkkipaja ei ota laitosta 50e enempää. Kaarina hyvä peli, kuluvia osia pitää vaihdella aika-ajoin kuten muissakin autoissa. Osat halpoja.
- rk
carina e 1,8 puola on erillinen ja makso 185e .jouduin juuri ostaan semmoisen
- Anonyymi
Itselläni katkesi Toyota Carina e 2.0 gli -96 mallin Kaasuvaijeri. Haluaisin vinkkejä mistä sais, en ole löytänyt mistään, ei edes Virosta..
- Anonyymi
Kysy museosta.
- Anonyymi
Toyota huollosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233061Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122149Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.692000Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001843Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761583Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401356Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141292Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111085
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151066