Voisko kukaan auttaa... Toyota Carina E ei anna kierroksia. Starttaa norm., kaasuvaijeri liikkuu norm, mut ei lähde käytiin...! Missä vika? tietäiskö kukaan?
Toyota Carina E
8
2333
Vastaukset
- ja sähkökipunoita tulppiin
Niistä se on kiinni.
- mutta onhan bensaa
varmasti riittävästi? :) Kaverin mantassa oli bensaa, mutta väärällä puolen tankkia. Etittiin vikaa vaikka mistä ja lopulta selvisi että kaikki bensa mitä kaadettiin tankkiin, oli tankin väärällä reunalla ku auto seisoi rinteessä. Syitä voi olla aika monia, joten ei välttämättä aivan päivänselvä tapaus. Jos löydät jostain manuaalista että mikä on bensapumpun sulake niin tarkasta se enshätiin. Samoin kaikki muutkin sulakkeet. Sytytyspuola vois olla kans viallinen, mutta yleensä karinassa ei oo erillistä puolaa niin hankala lainata kaveriltakaan ehjää. Jos on 1.6 farkku, niin erillinen puola löytyy. 1.8:sta en oo aivan satavarma, mutta normi 1.6:ssa oli muistaakseni jakajan sisällä se puola. Samoin taitaa olla tilanne 2.0 karinoissa...
- joonas käkriäinen
korjaa
- Winkit...
Siis ei lähde käyntiin. Vaihda tulpat. Virranjakajan kansi / sisältö siihen pyörijät tms. Tulpan johdot. Katso motonet.fi ja etsi sieltä autosi ja katso kohta sytytys. Sieltä sitten osat. Uusi akku ehkäpä myös.. Näillä pelaa varmasti. Osta osat tarvikkeina, pääset halvalla. Kuka vaan kaveri ketä hiukan autoja laitellu osaa vaihtaa noi osat 30min sisään. Toisaalta halpa nyrkkipaja ei ota laitosta 50e enempää. Kaarina hyvä peli, kuluvia osia pitää vaihdella aika-ajoin kuten muissakin autoissa. Osat halpoja.
- rk
carina e 1,8 puola on erillinen ja makso 185e .jouduin juuri ostaan semmoisen
- Anonyymi
Itselläni katkesi Toyota Carina e 2.0 gli -96 mallin Kaasuvaijeri. Haluaisin vinkkejä mistä sais, en ole löytänyt mistään, ei edes Virosta..
- Anonyymi
Kysy museosta.
- Anonyymi
Toyota huollosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh402624Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli601975Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit521839- 911663
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi411494Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö621095Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise1211045Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j1661021Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun378995Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.64965